Перекресток > Киев

grominfo.eu

Обережно Сергій Стерненко!

Среда, 17.06.2020 09:06
E-mail Печать PDF
Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Для того щоб зрозуміти, в чому урок подій під Шевченківським судом Києва, треба правильно поставити розділовий знак. Владі, суспільству й самому Сергію Стерненку.

Якщо держава через здорову правоохоронну систему та справедливий суд не забезпечує громадянам захисту, починає працювати вулиця. Зі своїми плюсами й мінусами.

Вулиця лякає й напружує більшість людей. Її слова можуть бути грубими, а дії — занадто зухвалими та провокаційними. Але це завжди наслідок.

Причина — некомпетентна, корупційна, боягузлива (можуть бути різні визначення), але завжди глуха до звичайних людей влада. Тому тут — двокрапка для Володимира Зеленського.

Справа Стерненка — один із найважливіших маркерів для влади Зеленського. Бо неможливо служити народу й не чути його. Неможливо другий рік, сховавшись за спину "тимчасового" керівника МВС Авакова, замружуватися від правди.

А правда в тому, що правоохоронна й судова системи в Україні не працюють. І навіть розкриті шість мільйонів доларів хабара, запропонованого НАБУ, не компенсують ігнорування владою безкарності та свавілля кримінальних феодальних кланів на місцях. Цей виняток, скоріше, підтверджує правила та свідчить про розмір ставок, які роблять політичні й бізнес-"еліти", граючи між собою на країну.

Київ, Одеса, Херсон, Харків… Практично поле бою громадян із місцевими кланами, де напади на активістів — майже норма. Саме на цьому зламі, де стикається конкретний громадянин із поліцейським, прокурором або суддею, стають видними вся суть і ганебність існуючої системи та реальна позиція влади. Саме в цей момент громадянин усвідомлює відсутність шансу на справедливість.

Усе догнило в Зе-королівстві. Настільки, що поліцейські, як і раніше, б'ють ногами протестувальників. Що генеральний прокурор указує, кому пред'явити підозру. Що ДБР, яке приїжджає в Дніпро, прямо заявляє мерові: або ми тебе посадимо, або ти не підеш на вибори. (Мова не про заслуги мера, а про методи влади.) Настільки, що суд викидає на поверхню в ключових справах винятково перевірених суддів. Що більшість цілком серйозно говорить про те, що якщо знімемо Авакова, то держава повалиться.

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии


А чи є взагалі ця держава, якщо вона тримається на корупційній і невідреформованій правоохоронній системі? Якщо люди по всій країні не відчувають справедливості й захищеності?

У чому тоді президент Зеленський і його партія служать народу? Що зберігають? На кого спираються? Яку взагалі країну будують? Які псевдореформи проводять?

Зеленський, відмовчуючись усі ці дні, схоже, ще не зрозумів, що проходить один із найважливіших тестів президента на профпридатність. Його прямий обов'язок — відчувати суспільство і вчасно знаходити баланс. Інструментів у Зеленського предостатньо. На жаль, у його оточенні вкотре немає людей, здатних усвідомити всі ризики й дати гарантові Конституції адекватну консультацію щодо того, який із цих інструментів застосувати.

Водночас громадянин України Сергій Стерненко, 25 років від роду, проходить своє головне життєве випробування. Тому що після вогню й води (а тільки він сам знає про реальні масштаби того, що він нині переживає, захищаючи своє право на свободу) за традицією йдуть мідні труби.

Коли всі медіа країни вже кілька днів говорять тільки про тебе, а під будівлю суду підтримати тебе приходять тисячі людей, скандуючи "Стер-нен-ко, Стер-нен-ко!..", можна одержати серйозну емоційну контузію. Забувши про те, з якого приводу всі тут, власне, зібралися. Забувши, що мета — свобода, закон і справедливість, а ти нині їх символ. Але не заміна.

Адже справа Стерненка — це передусім не про самого Стерненка, життєві обставини й громадянська позиція якого виявилися на вістрі усвідомлення суспільством несправедливості, що відбувається в країні. Це про всіх нас, що захищають своє право на життя. На життя в цивілізованій державі, в основі якого лежать профпридатні інституції та верховенство права.

І в цю історію точно не вписується сороміцький учинок, коли в усіх на очах рветься рішення суду з гербом країни, яку ти збираєшся заново будувати. Нехай навіть у розпачі від того, що суд упереджений і не почув тебе, коли ти перед ним розкрив не лише свої юридичні аргументи, а й привселюдно вивернув себе навиворіт.

Ця історія виключає можливість написати тобі, Сергію, цинічного коментаря під постом про хворобу першої леді. Для підтримки тебе потрібний розмах душі. Будь ласка, відповідай і ти людським стандартам. Не варто забувати, що всі наші емоції повертаються бумерангом. Шляхетність — шляхетністю, цинізм — байдужністю та злістю.

Варто пам'ятати також, що від слів людини, яка опинилася в епіцентрі подій, від її інтонації, посилань і вчинків залежить те, в який бік поверне колона протестувальників і скільки людей у результаті залишиться поруч. Зокрема тих, які нині стоять за твоєю спиною і, по суті, є твоєю головною нинішньою опорою.

Безумовно, на якомусь етапі політик може поглинути правозахисника. Але тільки не на цьому. Тому що ще дуже багато роботи. Тому що є батько Каті і ще непокарані вбивці. Є справа Шеремета й, можливо, невинуваті люди, що сидять сьомий місяць у СІЗО. Є купа всього, що потрібно зрозуміти й чого треба навчитися, щоб стати реальним політиком. Зіркою можна освітлювати шлях, а можна її просто піймати, і всім стане темно. А тому поки в момент, коли люди на всю країну виголошують твоє прізвище, раціонально приглушати звук, щоб не оглухнути, як колись оглухнули ті, з ким ти нині борешся.

Однак усі ці не занадто приємні у важку хвилину слова, звичайно ж, не знімають відповідальності за ситуацію з влади, а тим більше не звільняють від обдуманих рішень суспільство.

Яке зобов'язане вчити громадянську грамоту. Для того щоб читати, що відбувається, розрізняючи всі двокрапки, коми й знаки оклику. Намагатися розібратися як у суті самої справи Стерненка — про це докладно тут з урахуванням позиції обох сторін, так і в тому, що відбувається нині довкола нього.

А нині ми поступово заходимо на друге коло масових суспільних протестів. Тому що вихід з першого не дав результату — очищення влади та відчуття справедливості громадянам. І ці дві нічні колони протестуючої молоді й поліцейських, що йдуть від Шевченківського суду, не такі вже й різні.

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии


Настрої та дії тих і других — наслідок не вирішених за шість постмайданних років проблем. Відгомін неодержаних відповідей, усього того, що ми не опрацювали, не дорозслідували, не відрефлексували й не дописали за ці роки. Включаючи владу, суспільство та журналістів. При цьому я говорю тільки про тих колег, які дотримуються стандартів професії.

Сьогодні колони пішли в різні боки. А завтра вони знову стикнуться?

Інна Ведернікова, ZN

 • 23-06-20 -
  Відкривайте кладовища: ексклюзивні фото акції протесту медиків у Києві

 • 05-06-20 -
  Под ВР проходит митинг за отставку Авакова, протестующие перевернули и забросали фаерами "бобик"

 • 04-06-20 -
  Бой за Киев: кто отправит Кличко в нокаут

 • 01-06-20 -
  Маски не по правилам и много полиции: эксклюзивные фото и видео из Центрального вокзала Киева

 • 01-06-20 -
  В первую минуту работы системы фиксации нарушений ПДД зафиксировано превышение скорости в Киеве

 • 01-06-20 -
  Двое "слуг народа" заявили об участии в праймериз на кандидата в мэры Киева

 • 28-05-20 -
  Киев определил условия, при которых городу придется вернуться к жесткому карантину

 • 27-05-20 -
  Назначен новый губернатор Киевщины

 • 26-05-20 -
  Фигурантке дела Шеремета Яне Дугарь суд изменил меру пресечения

 • 25-05-20 -
  В Киеве открылось метро

 • 23-05-20 -
  МОЗ согласился со смягчением карантина в Киеве

 • 21-05-20 -
  В Киеве с 23 мая в обычном режиме заработает наземный транспорт, с 25 мая откроют метро

 • 19-05-20 -
  Проезд без жетонов — как будет работать метро в Киеве с 25 мая

 • 18-05-20 -
  В СБУ говорят, что вызвали Стерненка не для подозрения: под стенами здания акция

 • 13-05-20 -
  Кличко просит Кабмин открыть метро с 25 мая

 • 13-05-20 -
  В Велюре у меня нет штаба: нардеп озвучил новую версию работы ресторана

 • 11-05-20 -
  В Киеве могут ввести еще более строгий карантин — Кличко

 • 08-05-20 -
  С 12 мая в Киеве начнут отключать горячую воду

 • 06-05-20 -
  Работают даже секс-шопы: как Киев сам вышел с карантина

 • 05-05-20 -
  В Киеве с 5 мая разрешили продажу еды и напитков в МАФах

 • 03-05-20 -
  Предприниматели устроили пикет под Офисом президента, требуют ослабления карантина

 • 03-05-20 -
  Сразу "впаривают" VIP-пакеты: как зарабатывают на умерших от коронавируса в Киеве

 • 28-04-20 -
  Как в Киеве будут снимать карантин: озвучены главные этапы

 • 17-04-20 -
  Опасно для жизни: в Киеве зафиксировали самый высокий уровень загрязнения воздуха в мире

 • 13-04-20 -
  Из-за карантина в Киеве упал уровень оплаты коммунальных услуг

 • 13-04-20 -
  Почти 60% киевлян удовлетворены работой Кличко во время эпидемии коронавируса, – "Рейтинг"

 • 09-04-20 -
  Дело Майдана: ГБР провело три следственных эксперимента в центре Киева

 • 04-04-20 -
  Полмиллиона киевлян взяли отпуск за свой счет в связи с карантином

 • 27-03-20 -
  Антимонопольный комитет открыл дело из-за подорожания продуктов питания в Киеве

 • 26-03-20 -
  Зеленский обещал отменить приказ о VIP-палатах - Кличко

 • 26-03-20 -
  Кличко: Зеленский обещал отменить распоряжение о VIP-палатах

 • 25-03-20 -
  Антикризисный штаб в Киеве возглавил советник мэра Бахматов и бизнесмен Лиски

 • 21-03-20 -
  Кличко объявил, что с 23 марта общественный транспорт в Киеве будет перевозить только людей со спецпропусками

 • 17-03-20 -
  КИЕВЛЯНАМ ПРОДЛИЛИ ЛЬГОТНЫЙ ПЕРИОД ОПЛАТЫ КОММУНАЛКИ

 • 13-03-20 -
  В Киеве установят памятник Петлюре, - Дробович

 • 13-03-20 -
  Киевсовет поддержал запуск 4G на всех станциях метро

 • 11-03-20 -
  В Киеве будут наказывать за нарушение карантина

 • 06-03-20 -
  В Киеве вводят дополнительные меры для предотвращения распространения коронавируса

 • 06-03-20 -
  Киеву могут полностью отключить газ

 • 04-03-20 -
  В Киеве не будут ограничивать посещение туристических мест из-за коронавируса, - Госпродпотребслужба

 • 03-03-20 -
  Кабмин хочет отдать на приватизацию некоторые здания госорганов в Киеве

 • 02-03-20 -
  Киевский торт: как Ермак и Кличко "нарезали" столицу

 • 02-03-20 -
  МВД разоблачило масштабную интернет-наркоторговлю

 • 20-02-20 -
  "Россия начала войну здесь": в центре Киева вывесили красноречивый баннер – фото

 • 14-02-20 -
  Дело Шеремета: суд отказался смягчить меры пресечения двум фигуранткам

 • 12-02-20 -
  В Киеве мошенники из СИЗО выманили у киевлянки почти 70 тысяч гривен

 • 11-02-20 -
  Двое вернувшихся в Киев после обмена с Россией экс-беркутовцев остаются подсудимыми

 • 06-02-20 -
  В СБУ подтвердили, что обыски на "1+1" связаны с делом о прослушке Гончарука

 • 28-01-20 -
  Рябошапка вернул прежний состав прокуроров по делам Майдана

 • 14-01-20 -
  Расстрелы на Институтской: суд объявил отвод новых прокуроров

 • 30-12-19 -
  Новогоднему настроению быть: афиша лучших праздничных мероприятий в Киеве

 • 29-12-19 -
  Подозреваемому в нападении на сотрудников Шария избрали меру пресечения

 • 26-12-19 -
  В Киеве установили подозреваемого в нападении на журналиста на суде по делу Шеремета

 • 26-12-19 -
  Бужанский требует от Генпрокурора немедленно подписать подозрения всем нападавшим на журналистов в суде

 • 26-12-19 -
  Журналистку "Страны" Юлию Корзун признали потерпевшей после угроз на суде по делу Шеремета

 • 25-12-19 -
  Инцидент в суде с журналистами "Шарий.net": полиция открыла уголовное производство

 • 24-12-19 -
  Журналистке "Страны" угрожают на суде по апелляции подозреваемой Кузьменко

 • 22-12-19 -
  В ГБР рассказали о находках в клубе "5 элемент" во время обыска

 • 20-12-19 -
  Киев утвердил порядок новогодних праздников: запрещены пиротехника и мероприятия на Аллее Героев Небесной Сотни

 • 18-12-19 -
  Зеленский отреагировал на протесты под Радой

 • 17-12-19 -
  Экстремизм: в Киеве суд вынес приговор организаторам «Украинской народной армии»

 • 17-12-19 -
  Под Радой произошли стычки протестующих с полицией

 • 09-12-19 -
  Суд не позволил вернуть старые названия проспектам Бандеры и Шухевича в Киеве

 • 24-11-19 -
  Ехал к старым друзьям: "Вор в законе" по кличке "Тенго Гальский" задержан на пути в Киев

 • 23-11-19 -
  В Киеве произошли стычки во время Транс-марша

 • 20-11-19 -
  Берите хорошее настроение и друзей: чего ждать в Киеве на годовщину Майдана

 • 17-11-19 -
  Адвокаты семей Небесной Сотни требуют созвать Раду, чтобы сохранить следствие по делам Майдана

 • 16-11-19 -
  В пригороде Киева задержали одного из ключевых главарей ИГИЛ

 • 13-11-19 -
  Полиция зачистила палатку митингующих под Нацбанком

 • 09-11-19 -
  Квартиру Януковича в Киеве сдают в аренду: сколько стоит пожить в апартаментах экс-президента

 • 27-10-19 -
  Из-за тумана в Киеве объявлен желтый уровень опасности: советы водителям

 • 25-10-19 -
  Суд отменил домашний арест экс-главе СБУ Киева, руководившему зачисткой Евромайдана

 • 18-10-19 -
  "Слуга народа" попросил у Киева восемь квартир

 • 10-10-19 -
  Кличко обвинил Богдана, Ткаченко и Вавриша в давлении на депутатов Киевсовета

 • 25-09-19 -
  Военкоматы разыскивают 35 тысяч киевлян, которые "косят" от армии

 • 23-09-19 -
  Верховный Суд стал на сторону Минкультуры и запретил строительство в исторической части Киева

 • 20-09-19 -
  В Киеве напали на депутата

 • 17-09-19 -
  Опубликован текст законопроекта о столице Украины: Какие изменения ждут киевлян

 • 12-09-19 -
  У Кличко разрешили фирме с орбиты Микитася строить 50-метровый ТЦ в центре Киева

 • 07-09-19 -
  Кличко считает, что Зеленский поручил Богдану заниматься Киевом, потому что сам еще не вник в ситуацию
 •