Политика > Персоналии

grominfo.eu

"Мы разные. Но должны быть едины": Выступление президента Зеленского во время торжеств по случаю Дня Независимости

Суббота, 24.08.2019 16:00
E-mail Печать PDF
Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Президент Украины Владимир Зеленский верит, что в украинском календаре скоро появится другая, не менее знаковая дата - день, когда наступит мир.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом он заявил во время выступления на торжествах по случаю Дня Независимости. Текст опубликовала пресс-служба ОП.

"Кожен мій ранок починається з sms-повідомлення.
Це sms від Генерального штабу. За минулу добу обстрілів – сім, втрат – дві. Цифри можуть бути різними, але тільки одна робить ранок добрим. Це – нуль.
Обстрілів – нуль. Втрат – нуль.
І давайте для початку подякуємо тим, завдяки кому ми можемо сьогодні бути тут, під яскравим сонцем і чистим блакитним небом.
І щоб ці оплески почули наші захисники, які зараз на сході країни захищають Україну.

Завдяки вам ми відзначаємо сьогодні 28-му річницю з Дня Незалежності.
Хоча не зовсім правильно казати, що Україні – 28. Адже до 91-го року ми встигли чимало. Відбулося хрещення Київської Русі, Іван Федоров видав у Львові "Апостол", засновано Києво-Могилянську академію, козаки на чолі з Богданом Хмельницьким та Іваном Сірком підкорили фортецю Дюнкерк, на світ з’явилася Конституція Пилипа Орлика. Україна була однією із засновниць ООН, а Сергій Корольов зробив вагомий внесок у підкорення космосу людством. Це – лише декілька важливих подій яскравої історії нашої багатовікової та, водночас, молодої країни.

Ну а сьогодні ми відзначаємо, мабуть, найважливіший день у житті держави. День, коли вона здобула незалежність.
Сьогодні вже сформувалося ціле покоління, народжене в незалежній Україні. Для них це нормальний стан речей. Для них не може бути по-іншому. І це прекрасно. Бо це покоління – наша ментальна опора. Опора свободи, демократії та розвитку. Вони мислять інакше, вони думають сучасно, а значить – Україна рухатиметься тільки вперед.
Разом з тим, ми з вами не повинні забувати, що Незалежність не з’явилася за помахом чарівної палички. Активна боротьба за неї почалася понад 100 років тому. Тривала вона і в часи Радянського Союзу. Микола Руденко, Василь Стус, Петро Григоренко, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, учасники Революції на граніті. Це неповний список тих, хто боровся за здобуття Незалежності. Хтось – ціною власної свободи, а хтось – ціною власного життя. Заради цього одного дня. 24 серпня 1991 року. І цей день був неминучим. Бо, як казав Левко Лук’яненко, прагнення до незалежності закладене у нашому генетичному коді.
Минуло 28 років. 28 різних років. Непростих, буремних, тернистих, але – наших спільних. І всі ці роки ми пережили разом. Усією країною.

Усією країною ми тягнули кравчучки, нарізали купони та дивились як "Багаті теж плачуть". Усією країною мали ваучери, ходили в "мальвінах", а ті, кому пощастило, – з пейджерами.
Усією країною стрибали на рекордну висоту – 6 метрів 14 сантиметрів.
Першими перепливали басейни Сіднею та Афін, плакали на олімпійському п’єдесталі в Атланті, коли вгору піднімався український прапор.
Усією країною змушували тремтіти грандів європейського футболу. Коли Лужний зі Львова отримував пас від Головка з Херсона, віддавав на Реброва з Горлівки, а той – на киянина Шевченка… Тоді "гол" лунало від Ужгорода до Луганська.

Усією країною, від Донецька до Карпат, ми летіли до зірок разом з Леонідом Каденюком і раділи, коли у відкритому космосі вперше в історії пролунало "Ще не вмерла…"
Усією країною стояли в черзі у перший Макдональдз та слухали "Танець пінгвіна" від Кузьми. Чекали армагеддону з настанням 2000 року та раділи на ранок, що його пережили.
Усією країною ми підкорили Європу "Дикими танцями" та відстояли демократичний вибір у 2004-му. Усією країною молилися за моряків "Фаїни" у полоні сомалійських піратів та плакали за гірниками на шахті Засядька.
Усією країною тішилися, коли на когось падав вінок.
Намагалися встигнути до Євро-2012 та усією країною не розуміли: як можна було не побачити гол у ворота Англії?
Це були різні роки. Непрості, але тепер, озираючись назад, можна сказати, що до певного моменту – безтурботні. Адже потім настав 2014 рік.

Спочатку всією країною ми довели, що маємо гідність. Не побоялися водометів і кийків. А дехто не побоявся і снайперських куль.
Тоді всією країною ми дізналися, що сотня може бути небесною.

А згодом на нашу землю прийшла війна. Яку ми зустріли всією країною.
І тут "усією країною" – це вже не просто художній прийом. Бо ми – в прямому сенсі слова – всією країною збирали на бронежилети, медикаменти, тепловізори.
Усією країною, в Інтернеті та біля телеекранів, були прикуті до новин зі сходу. Новин, де решта слів втрачала сенс, а перед очима були тільки назви населених пунктів та кількість загиблих героїв.
Як це не парадоксально, але тоді ми народилися вдруге. Як країна та як суспільство. Об’єднались і згуртувалися. Згадали це забуте відчуття – коли ти пишаєшся своєю Батьківщиною. Саме тому сьогодні тут зібралася гордість України! В першу чергу – це наші воїни. Ті, хто захищав, і ті, хто зараз захищає нашу землю. Це родини військових. Ті, хто втратив сина, батька, чоловіка чи брата. Це волонтери. Ті, хто допомагає, інколи віддаючи останнє. Тут також ті, хто навчає, і ті, хто рятує життя щодня. Ті, хто на спортивних аренах світу прославляє Україну. Наш науковий і творчий потенціал. І звичайно – наше майбутнє – наші діти. Ці люди – не просто учасники Ходи Гідності. Це наші тисячі причин любити Україну.
Знаєте, колись мене запитали: а за що ти любиш Україну? Дивне питання. А за що ти любиш свою маму? Вона тебе народила, виховала, підняла на ноги. Я люблю Україну, бо я тут народився, я люблю наш прапор і радію, коли він переможно майорить. Я люблю наш гімн, бо це – наш найголовніший хіт! Бо яку ще пісню так знає і так співає кожен з нас?
Я люблю нашу землю, бо кожен куточок України – це велика сім’я.
І для тих, хто не розуміє сьогоднішній біль українців, я поясню дуже доступною мовою.
Уявіть, що, наприклад, сусід відібрав у вас двох дітей. Першу дитину – просто викрав. Їй видали нове свідоцтво про народження. А потім кажуть: та ми не забирали вашу дитину. Вона сама захотіла жити з нами. Ну і що, що під дулом автоматів? Це її бажання. І взагалі – хто вам сказав, що це – ваша дитина? Вона споконвіку була нашою. Ви не хвилюйтесь, їй тут буде краще, у нас прекрасний притулок біля моря, під сонечком.
І от пройшло 5 років. І ті, хто був так занепокоєний, кажуть: та, наче, все нормально. Дитина за вами вже не плаче. І взагалі – не сильно вона на вас і схожа. Чому вони так кажуть? Тому що це – не їхня дитина.
А другу вашу дитину закрили в дитячій кімнаті. І поставили озброєну охорону. Вам кажуть – яка охорона? Там нікого немає. І ви чуєте, як ось тут поруч, за стіною, ваша дитина плаче, але не можете туди зайти.
Кожного дня у кожного з нас розривається серце. І будь-які перемоги чи здобутки неповноцінні, адже наша родина неповна. Та настане день, і ми обов’язково зберемося разом. Бо голос рідної крові переможе!

Дорогі українці! Ми різні. Але єдині. Мусимо бути єдині, бо тільки тоді – ми сильні. Зрозуміти, що розраховувати маємо тільки на себе. Не сваритися через минуле, а об’єднатися заради майбутнього. Україномовні та русскоговорящие, незалежно від віку, статі, віросповідання – бути єдиним народом. Не на плакатах, не в гаслах, а ось тут. У кожного в серці. Ми повинні рухатися вперед, разом будувати країну, разом робити неможливе і кожного ранку казати собі: "Я українець". І я можу все!
Наша земля – неповторна, чарівна, незламна, неймовірна, дивовижна, казкова, чудесна, прекрасна. Якби не наша Батьківщина, людство могло б і не знати цих слів. Адже всі вони були вигадані для того, щоб описати Україну.
І сьогодні вона відзначає 28-му річницю Незалежності. За ці роки ми зробили найголовніше. Ми їх примножили. Зберегли незалежність і свободу.
І бережемо сьогодні. Хтось – ціною власної свободи, а хтось – ціною власного життя.
У цей важливий день ми віримо, що в українському календарі скоро з’явиться інша, не менш знакова дата. Конкретне число і місяць – неважливі.
Бо це буде день, коли настане мир.
І мій ранок починатиметься з sms-повідомлення: за минулу добу в Україні народилося 1000 хлопчиків та 1001 дівчинка.

З днем народження, Україно!

 • 13-09-19 -
  Порошенко допросили по ПриватБанку и инциденту в Керченском проливе

 • 12-09-19 -
  Зеленский уволил скандального главу СВР Бухарева и дал ему новую должность

 • 12-09-19 -
  Рябошапка уволил первого заместителя Генпрокурора

 • 12-09-19 -
  ФСБ задержала Сущенко во время его встречи с кумом-росгвардейцем

 • 11-09-19 -
  Виктор Чумак назначен заместителем генпрокурора и главным военным прокурором

 • 10-09-19 -
  Вопрос моего возможного участия в политике - открытый, - Сенцов

 • 10-09-19 -
  Гонтарева не исключает, что может попросить убежище в Британии

 • 10-09-19 -
  Луценко после увольнения получил 120 тысяч гривен зарплаты

 • 09-09-19 -
  Кличко обвинил Богдана в манипуляциях

 • 09-09-19 -
  Руслан Рябошапка: Рука не дрогнет по кому угодно, кто есть в парламенте

 • 06-09-19 -
  Рябошапка подписал приказ о назначении Виталия Касько первым заместителем Генпрокурора

 • 06-09-19 -
  Появились детали дел против Вилкула и Колесникова

 • 06-09-19 -
  Порошенко не пришел на допрос в ГБР

 • 04-09-19 -
  "Хочу заниматься любовью!" Нардеп от Зеленского попалась на интимной переписке в Раде

 • 03-09-19 -
  Хотят работать в тесном диалоге: Меркель пригласила Гончарука в Германию

 • 03-09-19 -
  Труба предупредил Порошенко, что применит к нему силовой привод, как только депутатов лишат неприкосновенности

 • 03-09-19 -
  Самый молодой премьер Украины: чего ждать от Гончарука

 • 03-09-19 -
  ГБР начало расследование преступлений Парубия

 • 03-09-19 -
  "Все испортил Володя Зеленский": Лукашенко рассказал, почему отказался ездить на работу на велосипеде

 • 02-09-19 -
  Новый глава комитета ВР по вопросам образования и инноваций Сергей Бабак — главные факты

 • 02-09-19 -
  Рябошапка уволил Матиоса

 • 01-09-19 -
  Радуцкий не собирается возглавлять Минздрав

 • 30-08-19 -
  Экс-глава НКРЭКУ Вовк с женой и детьми выехал в Бельгию

 • 30-08-19 -
  Луценко о своем будущем: Возможно, организую благотворительный фонд в поддержку украинской книги

 • 29-08-19 -
  Скандальный суд открыл дело по запрету Луценко покидать Украину

 • 29-08-19 -
  Луценко подписал заявление об отставке с поста генпрокурора

 • 29-08-19 -
  Зе!прем'єр. Що розповідають про Гончарука люди, які його знають

 • 29-08-19 -
  Свадебный скандал с Богданом в Сен-Тропе: за главу ОП заступилась невеста

 • 27-08-19 -
  Зеленский назначил главой СБУ Кировоградской области экс-главу департамента контрразведки

 • 27-08-19 -
  Сто дней конфликтов и скандалов: что успел сделать президент Зеленский

 • 25-08-19 -
  СМИ: БОГДАН ПРОПУСТИЛ МЕРОПРИЯТИЯ КО ДНЮ НЕЗАВИСИМОСТИ, ПОТОМУ ЧТО ОТДЫХАЛ НА ЭЛИТНОМ КУРОРТЕ ВО ФРАНЦИИ

 • 23-08-19 -
  Песков заявил о начале диалога между Путиным и Зеленским

 • 23-08-19 -
  Кабмин утвердил кандидатуру нового бизнес-омбудсмена

 • 22-08-19 -
  Кабмин уволил замминистра финансов Градиля

 • 19-08-19 -
  Разумков переписал бизнес на жену

 • 19-08-19 -
  В суде США озвучили детали об отчете о преследовании Тимошенко правительством Януковича - СМИ

 • 17-08-19 -
  Дело Грымчака: суд принял новое решение

 • 17-08-19 -
  Встреча Зеленского с Вселенским патриархом вызвала двойственные чувства — обозреватель

 • 17-08-19 -
  СБУ закрыла дело о госизмене Портнова

 • 16-08-19 -
  Впервые за 20 лет. Зачем в Украину едет Нетаньяху

 • 15-08-19 -
  НАБУ откроет новое дело против Луценко

 • 14-08-19 -
  Начальник Житомирского областного лесхоза подал заявление об отставке

 • 14-08-19 -
  Зеленский полностью вышел из бизнеса и передал доли партнерам

 • 12-08-19 -
  ПОРОШЕНКО ХОТЕЛ РАЗГЛАСИТЬ ДЕТАЛИ ДОПРОСА, ОДНАКО ГБР ЗАПРЕТИЛО ЭТО ДЕЛАТЬ - ГЕРАСИМОВ

 • 11-08-19 -
  Нетаньяху впервые за 20 лет посетит Киев

 • 09-08-19 -
  Журналистка опубликовала доказательства лжи Тимошенко относительно заявления Богдана

 • 08-08-19 -
  ГБР расследует назначение Гройсмана премьер-министром

 • 06-08-19 -
  ГБР начало расследование из-за отдыха Порошенко на Мальдивах

 • 05-08-19 -
  Кличко следом за Гройсманом ушел в отпуск

 • 05-08-19 -
  Портнов анонсировал новое уголовное дело против Порошенко за отдых на Мальдивах

 • 03-08-19 -
  Порошенко может повторить судьбу Саакашвили – эксперт

 • 02-08-19 -
  Зеленский подтвердил, что Богдан написал заявление об увольнении

 • 02-08-19 -
  Кличко: Офис президента назвал условия, чтобы остаться в должности

 • 01-08-19 -
  Бывший КВНщик официально возглавил Госуправление делами

 • 01-08-19 -
  Кличко: Обратился в НАБУ, чтобы там открыли уголовное производство по заявлению Богдана о предложении ему какими-то лицами взятки

 • 01-08-19 -
  Разумков пообещал в официальной части своей жизни говорить на украинском языке

 • 31-07-19 -
  Что за культ: Зеленский прокомментировал свои гипсовые бюсты

 • 31-07-19 -
  Стали известны имена вероятных глав МОН и Минздрава. Кто они?

 • 31-07-19 -
  Кличко пожаловался Зеленскому после заявлений Богдана

 • 29-07-19 -
  Андрей Герус: У Зеленского нет замашек авторитарного лидера

 • 28-07-19 -
  Порошенко пришел на крестный ход, хотя в ГБР говорил, что уедет в долгосрочный отпуск

 • 25-07-19 -
  Зеленский назначил заместителя главы Службы внешней разведки

 • 25-07-19 -
  Пашинский угрожает расправой семье кандидата от "Слуги народа"

 • 24-07-19 -
  Награжденный экс-гарантом гей-активист Андрей Трофимович Ковальчук решил отдохнуть перед ЛГБТ-прорывом во власть

 • 23-07-19 -
  Президент назвал кандидата на пост Генпрокурора

 • 23-07-19 -
  Кабмин назначил нового и.о главы ГФС

 • 22-07-19 -
  Портнов говорит, что Луценко исчез – в ГПУ сообщили об отпуске

 • 22-07-19 -
  Юзик из "Квартала" победил на округе в Кривом Роге

 • 21-07-19 -
  «Все возможно». Разумков допустил, что может стать спикером новой Рады

 • 19-07-19 -
  ГБР проверяет, помогал ли Порошенко бежать в Молдову судье Чаусу

 • 19-07-19 -
  Гладковський заказал за $ 35 тыс. скульптуру для Порошенко, но не заплатил за нее

 • 17-07-19 -
  У Порошенко объяснили, почему он не придет на допрос в ГБР

 • 16-07-19 -
  ГБР против Порошенко. В чем винят экс-президента

 • 15-07-19 -
  Сергій Притула: Я з головою занурився у політику. Це новий челендж у моєму житті

 • 15-07-19 -
  Зеленский одержал новую яркую победу, топ-чиновник ответил за все: «выполнил обещание»

 • 13-07-19 -
  Путин намерен стать премьером с расширенными полномочиями – Bloomberg

 • 12-07-19 -
  Смешко – доктору Комаровскому: Моя мама ушла в 1991 году от онкологии. Мы жили вместе, я каждый день ездил на Троещину за ампулой промедола и это спасало ее от мучений

 • 11-07-19 -
  Климкин заявил, что дважды обсуждал с Лавровым Крым и Донбасс

 • 11-07-19 -
  ГБР вызвала Порошенко на допрос по делу "Кузни на Рыбальском" – Портнов

 • 10-07-19 -
  Стратегия Левочкина: журналисты узнали автора идеи телемоста между NewsOne и Россия 1
 •