Политика > Персоналии

grominfo.eu

"Мы разные. Но должны быть едины": Выступление президента Зеленского во время торжеств по случаю Дня Независимости

Суббота, 24.08.2019 15:00
E-mail Печать PDF
Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Президент Украины Владимир Зеленский верит, что в украинском календаре скоро появится другая, не менее знаковая дата - день, когда наступит мир.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом он заявил во время выступления на торжествах по случаю Дня Независимости. Текст опубликовала пресс-служба ОП.

"Кожен мій ранок починається з sms-повідомлення.
Це sms від Генерального штабу. За минулу добу обстрілів – сім, втрат – дві. Цифри можуть бути різними, але тільки одна робить ранок добрим. Це – нуль.
Обстрілів – нуль. Втрат – нуль.
І давайте для початку подякуємо тим, завдяки кому ми можемо сьогодні бути тут, під яскравим сонцем і чистим блакитним небом.
І щоб ці оплески почули наші захисники, які зараз на сході країни захищають Україну.

Завдяки вам ми відзначаємо сьогодні 28-му річницю з Дня Незалежності.
Хоча не зовсім правильно казати, що Україні – 28. Адже до 91-го року ми встигли чимало. Відбулося хрещення Київської Русі, Іван Федоров видав у Львові "Апостол", засновано Києво-Могилянську академію, козаки на чолі з Богданом Хмельницьким та Іваном Сірком підкорили фортецю Дюнкерк, на світ з’явилася Конституція Пилипа Орлика. Україна була однією із засновниць ООН, а Сергій Корольов зробив вагомий внесок у підкорення космосу людством. Це – лише декілька важливих подій яскравої історії нашої багатовікової та, водночас, молодої країни.

Ну а сьогодні ми відзначаємо, мабуть, найважливіший день у житті держави. День, коли вона здобула незалежність.
Сьогодні вже сформувалося ціле покоління, народжене в незалежній Україні. Для них це нормальний стан речей. Для них не може бути по-іншому. І це прекрасно. Бо це покоління – наша ментальна опора. Опора свободи, демократії та розвитку. Вони мислять інакше, вони думають сучасно, а значить – Україна рухатиметься тільки вперед.
Разом з тим, ми з вами не повинні забувати, що Незалежність не з’явилася за помахом чарівної палички. Активна боротьба за неї почалася понад 100 років тому. Тривала вона і в часи Радянського Союзу. Микола Руденко, Василь Стус, Петро Григоренко, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, учасники Революції на граніті. Це неповний список тих, хто боровся за здобуття Незалежності. Хтось – ціною власної свободи, а хтось – ціною власного життя. Заради цього одного дня. 24 серпня 1991 року. І цей день був неминучим. Бо, як казав Левко Лук’яненко, прагнення до незалежності закладене у нашому генетичному коді.
Минуло 28 років. 28 різних років. Непростих, буремних, тернистих, але – наших спільних. І всі ці роки ми пережили разом. Усією країною.

Усією країною ми тягнули кравчучки, нарізали купони та дивились як "Багаті теж плачуть". Усією країною мали ваучери, ходили в "мальвінах", а ті, кому пощастило, – з пейджерами.
Усією країною стрибали на рекордну висоту – 6 метрів 14 сантиметрів.
Першими перепливали басейни Сіднею та Афін, плакали на олімпійському п’єдесталі в Атланті, коли вгору піднімався український прапор.
Усією країною змушували тремтіти грандів європейського футболу. Коли Лужний зі Львова отримував пас від Головка з Херсона, віддавав на Реброва з Горлівки, а той – на киянина Шевченка… Тоді "гол" лунало від Ужгорода до Луганська.

Усією країною, від Донецька до Карпат, ми летіли до зірок разом з Леонідом Каденюком і раділи, коли у відкритому космосі вперше в історії пролунало "Ще не вмерла…"
Усією країною стояли в черзі у перший Макдональдз та слухали "Танець пінгвіна" від Кузьми. Чекали армагеддону з настанням 2000 року та раділи на ранок, що його пережили.
Усією країною ми підкорили Європу "Дикими танцями" та відстояли демократичний вибір у 2004-му. Усією країною молилися за моряків "Фаїни" у полоні сомалійських піратів та плакали за гірниками на шахті Засядька.
Усією країною тішилися, коли на когось падав вінок.
Намагалися встигнути до Євро-2012 та усією країною не розуміли: як можна було не побачити гол у ворота Англії?
Це були різні роки. Непрості, але тепер, озираючись назад, можна сказати, що до певного моменту – безтурботні. Адже потім настав 2014 рік.

Спочатку всією країною ми довели, що маємо гідність. Не побоялися водометів і кийків. А дехто не побоявся і снайперських куль.
Тоді всією країною ми дізналися, що сотня може бути небесною.

А згодом на нашу землю прийшла війна. Яку ми зустріли всією країною.
І тут "усією країною" – це вже не просто художній прийом. Бо ми – в прямому сенсі слова – всією країною збирали на бронежилети, медикаменти, тепловізори.
Усією країною, в Інтернеті та біля телеекранів, були прикуті до новин зі сходу. Новин, де решта слів втрачала сенс, а перед очима були тільки назви населених пунктів та кількість загиблих героїв.
Як це не парадоксально, але тоді ми народилися вдруге. Як країна та як суспільство. Об’єднались і згуртувалися. Згадали це забуте відчуття – коли ти пишаєшся своєю Батьківщиною. Саме тому сьогодні тут зібралася гордість України! В першу чергу – це наші воїни. Ті, хто захищав, і ті, хто зараз захищає нашу землю. Це родини військових. Ті, хто втратив сина, батька, чоловіка чи брата. Це волонтери. Ті, хто допомагає, інколи віддаючи останнє. Тут також ті, хто навчає, і ті, хто рятує життя щодня. Ті, хто на спортивних аренах світу прославляє Україну. Наш науковий і творчий потенціал. І звичайно – наше майбутнє – наші діти. Ці люди – не просто учасники Ходи Гідності. Це наші тисячі причин любити Україну.
Знаєте, колись мене запитали: а за що ти любиш Україну? Дивне питання. А за що ти любиш свою маму? Вона тебе народила, виховала, підняла на ноги. Я люблю Україну, бо я тут народився, я люблю наш прапор і радію, коли він переможно майорить. Я люблю наш гімн, бо це – наш найголовніший хіт! Бо яку ще пісню так знає і так співає кожен з нас?
Я люблю нашу землю, бо кожен куточок України – це велика сім’я.
І для тих, хто не розуміє сьогоднішній біль українців, я поясню дуже доступною мовою.
Уявіть, що, наприклад, сусід відібрав у вас двох дітей. Першу дитину – просто викрав. Їй видали нове свідоцтво про народження. А потім кажуть: та ми не забирали вашу дитину. Вона сама захотіла жити з нами. Ну і що, що під дулом автоматів? Це її бажання. І взагалі – хто вам сказав, що це – ваша дитина? Вона споконвіку була нашою. Ви не хвилюйтесь, їй тут буде краще, у нас прекрасний притулок біля моря, під сонечком.
І от пройшло 5 років. І ті, хто був так занепокоєний, кажуть: та, наче, все нормально. Дитина за вами вже не плаче. І взагалі – не сильно вона на вас і схожа. Чому вони так кажуть? Тому що це – не їхня дитина.
А другу вашу дитину закрили в дитячій кімнаті. І поставили озброєну охорону. Вам кажуть – яка охорона? Там нікого немає. І ви чуєте, як ось тут поруч, за стіною, ваша дитина плаче, але не можете туди зайти.
Кожного дня у кожного з нас розривається серце. І будь-які перемоги чи здобутки неповноцінні, адже наша родина неповна. Та настане день, і ми обов’язково зберемося разом. Бо голос рідної крові переможе!

Дорогі українці! Ми різні. Але єдині. Мусимо бути єдині, бо тільки тоді – ми сильні. Зрозуміти, що розраховувати маємо тільки на себе. Не сваритися через минуле, а об’єднатися заради майбутнього. Україномовні та русскоговорящие, незалежно від віку, статі, віросповідання – бути єдиним народом. Не на плакатах, не в гаслах, а ось тут. У кожного в серці. Ми повинні рухатися вперед, разом будувати країну, разом робити неможливе і кожного ранку казати собі: "Я українець". І я можу все!
Наша земля – неповторна, чарівна, незламна, неймовірна, дивовижна, казкова, чудесна, прекрасна. Якби не наша Батьківщина, людство могло б і не знати цих слів. Адже всі вони були вигадані для того, щоб описати Україну.
І сьогодні вона відзначає 28-му річницю Незалежності. За ці роки ми зробили найголовніше. Ми їх примножили. Зберегли незалежність і свободу.
І бережемо сьогодні. Хтось – ціною власної свободи, а хтось – ціною власного життя.
У цей важливий день ми віримо, що в українському календарі скоро з’явиться інша, не менш знакова дата. Конкретне число і місяць – неважливі.
Бо це буде день, коли настане мир.
І мій ранок починатиметься з sms-повідомлення: за минулу добу в Україні народилося 1000 хлопчиків та 1001 дівчинка.

З днем народження, Україно!

 • 24-01-20 -
  Из-за ошибки Ермака, Зеленскому пришлось выступать в Давосе перед пустым залом, - Дзивидзинский

 • 22-01-20 -
  Госсекретарь США Помпео посетит Киев 30 января

 • 22-01-20 -
  Зеленский и Путин 23 января встретятся в Израиле – Венедиктов

 • 20-01-20 -
  Зеленский рассказал о своем отношении к религии

 • 20-01-20 -
  Гончарук о прослушке: "Это угроза национальной безопасности"

 • 18-01-20 -
  Коломойский заявил, что не причастен к распространению аудиозаписей Гончарука, где он критикует Зеленского

 • 17-01-20 -
  Гончарук написал заявление об отставке

 • 16-01-20 -
  Тимошенко выступает за смену всей власти из-за некомпетентности

 • 16-01-20 -
  В сеть слили запись прослушки Гончарука

 • 14-01-20 -
  В "ЧЕСНО" назвали первых кнопкодавов Рады в новом году

 • 14-01-20 -
  Участнику секс-скандала Яременко нашли замену

 • 14-01-20 -
  Зеленский назначил свою супругу в совет, который возглавляла жена Порошенко

 • 13-01-20 -
  У Рябошапки открыли уголовное дело относительно действий Трубы

 • 13-01-20 -
  Президент Чехии поедет на празднование Дня победы в Москву вопреки собственным словам

 • 12-01-20 -
  Нардеп "Юзик" попал в новый скандал с крышеванием бизнеса: опубликовано аудио

 • 11-01-20 -
  Умер Султан Омана Кабус бен Саид

 • 04-01-20 -
  Мосийчук сделал жесткое заявление о Нефёдове

 • 03-01-20 -
  НАБУ официально открыло дело на Трубу, адвокат показал документ

 • 03-01-20 -
  Дело против Ляшко за драку с Герусом готово к передаче в суд, ему может грозить до 7 лет

 • 03-01-20 -
  Порошенко не подал ни одного законопроекта и ни одной поправки с начала своего депутатства

 • 03-01-20 -
  Кассетный скандал с участием Трубы: обнародованы записи разговоров о попадании на должности в ГБР нужных людей

 • 03-01-20 -
  Стало известно, кто в ГБР возглавил отдел по расследованию "дел Майдана"

 • 31-12-19 -
  Зеленский телефону поздравил Путина с Новым годом

 • 27-12-19 -
  "Схемы": Богдан тайно встречался с олигархом Коломойским

 • 27-12-19 -
  Зеленский уволил Трубу и назначил и.о. дректора ГБР "слугу народа" Венедиктову

 • 25-12-19 -
  Директором ГБР вместо Трубы станет "слуга народа" Ирина Венедиктова, - СМИ

 • 24-12-19 -
  Порошенко, Корниенко и Дубинского лишили выплат на сумму более 3 млн грн из-за прогулов

 • 24-12-19 -
  Названы кнопкодавы года в Верховной Раде

 • 21-12-19 -
  Луценко заявил, что Байдены не нарушали украинское законодательство

 • 19-12-19 -
  Люди Порошенко платили за публикацию положительных материалов о своей деятельности, - СМИ

 • 19-12-19 -
  Зеленский назначил нового представителя Украины в ООН

 • 19-12-19 -
  Пашинский вышел. Почему отпустили экс-нардепа

 • 17-12-19 -
  Скандальный консул Марущинец признался комиссии МИДа в подлинности своих антисемитских постов, отрицающих холокост

 • 16-12-19 -
  Новым главой НАПК стал Александр Новиков

 • 16-12-19 -
  Конкурс завершен: избран новый председатель НАПК

 • 13-12-19 -
  Дубилет обнаружил пугающую статистику рождаемости

 • 11-12-19 -
  На Порошенко открыли дело из-за минских соглашений

 • 10-12-19 -
  "Слуга народа" готовит снятие неприкосновенности с Порошенко: всплыли резонансные детали

 • 06-12-19 -
  Супрун: С сайта Минздрава в ответ на критику удалили все упоминания обо мне и моей команде

 • 05-12-19 -
  Зеленский назначил своего уполномоченного по волонтерству

 • 05-12-19 -
  В САП назвали сроки экстрадиции Онищенко

 • 04-12-19 -
  Андрей Трофимович Ковальчук и депутат Роман Иванисов — насильник или жертва

 • 04-12-19 -
  В Германии задержали экс-нардепа Онищенко

 • 03-12-19 -
  Экс-нардеп Жеваго объявлен в международный розыск

 • 02-12-19 -
  СНБО объяснил, зачем вывели Кривоноса из рабочих групп

 • 29-11-19 -
  "Уберите руки от журналистов, не нарывайтесь на неприятности", - Тимошенко дала совет нардепу "СН" Василевской-Смаглюк

 • 29-11-19 -
  Суд оставил Пашинского под стражей

 • 28-11-19 -
  Скандальный "экс-слуга народа" Иванисов соврал о своем обраховании в биографии

 • 26-11-19 -
  ГБР просит снять неприкосновенность с Федыны за угрозы Зеленскому

 • 26-11-19 -
  ГБР получило доступ к данным дипломатического паспорта Порошенко

 • 25-11-19 -
  Порошенко рассказал о двух встречах с Джулиани и его обещаниях

 • 22-11-19 -
  Перед выборами Богдан почему-то собирался в ЦИК как журналист "1+1" – "Схемы"

 • 22-11-19 -
  Во время похищения Вербицкого и Луценко координатор титушек 24 раза звонил теперешнему депутату от "Слуги народа" Литвиненко, - Игорь Луценко. ДОКУМЕНТ

 • 22-11-19 -
  Портнов показал приговор нардепу Иванисову за групповое изнасилование

 • 22-11-19 -
  Найем стал заместителем гендиректора "Укроборонпрома"

 • 21-11-19 -
  Садовому вручили подозрение

 • 21-11-19 -
  Замглавы Минздрава Михаил Загрийчук прокомментировал своё увольнение

 • 20-11-19 -
  Четыре мгновения Криворожгейта. Как Юзик с друзьями делили родной город Зеленского и обсуждали замминистра Клитину

 • 20-11-19 -
  Верховный Суд признал законными действия органов власти при выдворении Саакашвили

 • 20-11-19 -
  В "Слуге народа" заявили о готовности проголосовать за снятие неприкосновенности с Порошенко

 • 20-11-19 -
  Суд избрал Ляшко меру пресечения за драку с Герусом

 • 18-11-19 -
  Я не политик и не имею права вмешиваться в работу президента, но стать посредником между людьми и властью могу и хочу, - Елена Зеленская

 • 18-11-19 -
  ГПУ требует арестовать Ляшко

 • 18-11-19 -
  Суд арестовал все имущество Дубневича - СМИ

 • 18-11-19 -
  ГБР передало подозрение Порошенко в ГПУ и просит снять неприкосновенность

 • 18-11-19 -
  Министр Аваков был хорошим партнером для США, - Йованович вступилась за главу МВД во время слушаний в Конгрессе

 • 17-11-19 -
  Глава МИД Германии посетит Украину

 • 15-11-19 -
  Порошенко после игнорирования ГБР, не явился на допрос и в ГПУ

 • 15-11-19 -
  Луценко сказал, что последний год в ГПУ чувствовал себя, как "мальчик для битья"

 • 14-11-19 -
  Из Слуги народа исключат нардепа Скороход

 • 13-11-19 -
  Видеоблогера Шария разыскивают по подозрению в заведомо ложном сообщении о преступлении

 • 13-11-19 -
  Стало известно, как экс-генпрокурор Луценко использовал Трампа

 • 12-11-19 -
  Maserati мамы Дубинского: нардеп после расследования журналистов пришел в Раду в футболке "#мама любит скорость"

 • 11-11-19 -
  Зеленский назначил главу Кировоградской ОГА

 • 11-11-19 -
  Наши в городе!

 • 08-11-19 -
  Первый помощник Зеленского Шефир тайно ездил в офис Коломойского, - "Схемы"

 • 31-10-19 -
  Трамп сделал 53 ложных заявления за один день – CNN

 • 31-10-19 -
  У ГБР есть уголовные производства, где фигурирует Луценко – Труба

 • 31-10-19 -
  ГБР подсчитало проигнорированные Порошенко допросы

 • 29-10-19 -
  О Коломойском, формуле Штайнмайера, вечеринках и роли в ОП: о чем рассказал Андрей Богдан в интервью
 •