Зазначається, що влада може піти на цей крок, щоб перекрити "дірку" в бюджеті.
Існує загроза, що наступного року Україна залишиться сам на сам із дефіцитом бюджету. У зв'язку з цим можлива емісія гривні для покриття "дірки", вважає економіст Олег Устенко. "У поточному році ми отримували від США кошти на різні потреби, зокрема й на фінансування дефіциту. Цього року ця сума склала 7,8 мільярда доларів. На наступний рік ця цифра може бути дуже сильно зменшена або навіть є ризики скасування фінансування за цим напрямком", - розповів експерт в ефірі Вечір.LIVE.
За його словами, Україна отримає дірку в бюджеті в розмірі 3-4% від ВВП.
"Це колосальна діра, я бачу тут ризики, пов'язані з тим, що будуть шукати кошти по всім можливим напрямкам, але зробити це швидко навряд чи вийде. У зв'язку з цим існують ризики, що буде застосовано монетизацію державного бюджету і це дуже боляче вдарить. Тобто економіку будуть накачувати грошима, які друкуються, але не мають реального забезпечення", - підсумував Устенко.
⤷ 30 жовтня під час розгляду проєкту бюджету парламент проголосував за поправку, яка скасовує підвищення зарплат прокурорам.
⤷ Крім того, міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що всі соціальні виплати у 2025 році будуть профінансовані. При цьому підвищувати мінімальну зарплату немає можливостей.
⤷ 31 жовтня Верховна Рада в першому читанні проголосувала за проєкт Державного бюджету на 2025 рік.