В інтерв'ю Інтерфакс-Україна Клімкін зазначив, що таке рішення може вплинути на темпи європейської інтеграції та вплинути на сприйняття України як країни, що прагне до змін, передає НВ.
"Це може вплинути навіть не на темпи, а на сприйняття України, як країни, яка змінюється і прагне йти вперед. Це один з ключових питань, яке однозначно слід вирішити. Причому вирішити його таким чином, щоб це стало для всіх певною гарантією, а не тимчасовим рішенням", - сказав міністр.
При цьому він додав, що міжнародні партнери вкрай стурбовані цим питанням.
"Це більше ніж стурбованість. Вони вважають, що дане рішення суду може змінити всю парадигму боротьби з корупцією в Україні, а це для них фундаментальне питання. Наші партнери не говорять про те, що ми не можемо приймати рішення в рамках українського правового поля - вони говорять про те, що ми повинні це питання вирішити ", - розповів глава українського МЗС.
Він сказав, що іноземні партнери постійно піднімають тему рішення КСУ про незаконне збагачення.
"Це не означає, що до нас звертаються тільки з цього питання, однак, коли в ході переговорів на порядку денному є широкий набір тем, то одна з них - обов'язково рішення КС", - заявив Клімкін.
Раніше Конституційний суд за поданням 59 народних депутатів визнав неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення, так як її положення не відповідають принципам верховенства права і презумпції невинності.
Зміни в ст. 368-2 КК про незаконне збагачення з'явилися в 2015 році. Відповідний законопроект український парламент прийняв у цілому в лютому того року. Він став одним із законопроектів в пакеті антикорупційних ініціатив і був умовою для лібералізації візового режиму з ЄС, а також продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом.