Про це заявили в Міністерстві оборони країни. На озброєнні Національної армії Молдови було 78 важких касетних бомб, що залишилися з радянських часів. Авіабомби вагою від 200 до 500 кг було знищено на полігоні навчальної бази Бульбоака, говориться в повідомленні.
Тим часом, раніше в Організації об'єднаних націй заявили, що міжнародна угода про заборону касетних боєприпасів набуде чинності в серпні цього року.
Нагадаємо, міжнародна конвенція забороняє виробництво і використання касетних боєприпасів, які є контейнером з великою кількістю дрібних бомб, що можуть уражати значні площі. Такі боєприпаси з'явилися в роки Другої світової війни і були покликані затримувати просування наступаючих ворожих частин.
Супротивники касетних бомб, в тому числі і деякі військові, вже давно називають їх несучасними і аморальними. Причина цього полягає в тому, що такі боєприпаси часто не вибухають і залишаються в землі, на зразок мін, будучи смертельно небезпечними для мирних громадян.
Конвенція зобов'язує держави, що застосовують касетні бомби, виплачувати жертвам компенсації. Втім, міжнародна угода буде обов'язковою лише для тих країн, які її підписали і ратифікували. Таких країн - лише 30. Підписали договір представники 104 держав, але ратифікували лише три десятки, в тому числі Франція, Німеччина та Іспанія.
Серед тих, хто досі не підписав конвенцію, - країни, що володіють найбільшими запасами касетних боєприпасів: США, Росія, Китай та Ізраїль.
У грудні 2008 року адміністрація тодішнього президента США Джорджа Буша заявила, що досі вважає касетні бомби зброєю, необхідною для ведення війни.
***
Касетна бомба (вірніше - бомбові касети) - авіаційний боєприпас у вигляді тонкостінної авіабомби, спорядженої авіаційними мінами або дрібними бомбами різного призначення (протитанковими, протипіхотними, запальними та ін) масою до 10 кг.
В одній касеті може бути від 10 мін (бомб) і більше. У бомбовій касеті вони розкидаються вибивним або розривним зарядом. Заряд запалюється дистанційним підривником на певній висоті над ціллю.
За даними ООН, найбільш часто від вибуху мін, які було упаковано в касетні бомби, страждають мирні мешканці і особливо діти, яких приваблює яскраве забарвлення боєприпасів.
Джерело