Про це заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк повідомив він під час міжнародного "круглого столу" "Роль і місце спецслужб у захисті об'єктів критичної інфраструктури", передає БизнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.
"Ми пішли на випередження: поки буде прийнята Концепція захисту критичної інфраструктури, поки буде прийнятий відповідний закон, міністр наполіг на створенні генерального директорату цифрової інфраструктури. На сьогодні вже створено державне підприємство, яке буде займатися питаннями кіберзахисту, контролю за пожежно-техногенними ситуаціями, фізичної охорони та оборони об'єктів критичної інфраструктури", – сказав Лавренюк.
За словами заступника міністра, на створення держпідприємства виділили близько 60 млн грн за рахунок європейського гранту, вже формується штат. "Є директор, він формує свою команду. Є деякі напрацювання. Так, вони прописали концепцію захисту Одеського порту, порт підтримав цю ініціативу. Провели деякі торги, розробили відповідний програмний продукт та технічне забезпечення. Ми будемо ініціювати створення спільної робочої групи спільно з представниками СБУ, які займаються питаннями кібербезпеки, а також Нацполиции, Державної служби захисту інформації, РНБО. Створимо модель Одеського порту, виходячи з наявних розробок програмного забезпечення, і зімітуємо кібератаку, щоб протестувати систему", – сказав Лавренюк.
Як повідомлялося, на початку жовтня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив про початок створення при міністерстві галузевого центру реагування на кіберзагрози CERT.
Нагадаємо, 5 жовтня Верховна Рада прийняла закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".
Серед іншого, закон передбачає створення Національної системи кібербезпеки, а також Урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA.