Джерело: Інститут вивчення війни (ISW)
Деталі: Згідно з проаналізованими даними у звіті зазначають: російські офіційні особи пов'язують США і Захід з ширшим набором "терористичних" атак проти Росії після нападу на "Крокус Сіті Холл", що, ймовірно, посилить риторику про вірогідні західні та українські загрози з метою отримання більшої внутрішньої підтримки війни в Україні.
Російський Слідчий комітет і Генеральна прокуратура заявили 27 березня, що розглянуть звернення Державної Думи РФ щодо розслідування американського і західного фінансування та організації терористичних атак проти Росії.
Російський слідком, Генпрокуратура і депутати Думи, які виступили із цим зверненням, прямо не посилалися на напад у "Крокус Сіті Холі". Проте кремлівські чиновники раніше пов'язували Україну і Захід з атакою на "Крокус Сіті Холл", але ще не висунули офіційних звинувачень, і Кремль може утриматися від офіційного звинувачення, оскільки всі наявні докази продовжують вказувати на те, що Ісламська держава з великою ймовірністю несе відповідальність за напад.
офіційні особи регулярно називають українські удари по законних військових цілях в окупованій Україні та Росії тероризмом і постійно стверджують, що західні особи допомагають організовувати ці удари.
Кремль, ймовірно, прагне скористатися ширшими соціальними страхами і гнівом росіян після нападу на "Крокус Сіті Холл", зображуючи Україну, США і Захід як безпосередні терористичні загрози.
Кремль, ймовірно, сподівається, що сприйняття причетності України і Заходу до нападу в "Крокус Сіті Холі" збільшить внутрішню підтримку війни в Україні, і російські чиновники, можливо, будуть посилатися на більш широке розуміння того, що вони вважають тероризмом, щоб і надалі зображати українців терористами, а Захід – спонсором тероризму.
Кремль все ще може офіційно звинуватити Україну в організації нападу в "Крокус Сіті Холі", якщо вважатиме, що інші інформаційні зусилля недостатні для того, щоб викликати потрібну реакцію в країні.
Ключові висновки ISW:
ММПЛУ ООН оприлюднила свою 38-му доповідь про ситуацію щодо прав людини в Україні, підтвердивши низку давніх оцінок ISW щодо систематичних порушень Росією міжнародного права прав людини та гуманітарного права на окупованих територіях, зокрема щодо українських військовополонених.
Російські офіційні особи пов'язують США і Захід з ширшим набором "терористичних" атак проти Росії після нападу на "Крокус Сіті Холл", що, ймовірно, посилить риторику про нібито західні та українські загрози, щоб генерувати більшу внутрішню підтримку війни в Україні.
Влада РФ посилює правовий тиск на мігрантів у Росії після нещодавніх пропозицій російських чиновників щодо більш жорстких заходів проти мігрантських громад у відповідь на напад на "Крокус Сіті Холл" 22 березня.
Російські війська нещодавно здійснили підтверджені просування поблизу Авдіївки та на південний захід від Донецька 27 березня.
Російські військовослужбовці "Шторм-З" продовжують скаржитися на погане ставлення до них з боку Міністерства оборони Росії, яке намагається продемонструвати ефективність своєї системи формування сил і розподілу соціальних виплат.