Джерело: "Суспільне" з посиланням на коментар журналіста
Деталі: Журналіст каже, що не може пов’язувати повістку з його коментарями про "темники", але вважає це "дивним збігом"
Пряма мова: "Я не знаю, не буду казати, що це точно пов'язано. Можливо це такий дивний збіг, але у такий дивний збіг після вчорашнього виступу, а сьогоднішньої повістки, якось слабо віриться. Тим більше, що так сталося, що я навіть за СРСР в армії не служив, я хворів і в армію мене не призивали. А зараз мені 57 років. А це така новина, принаймні змушує задуматися".
Генеральний директор Укрінформу Сергій Череватий повідомив ЗМІ, що він підписав розпорядження про звірку даних військовозобов'язаних стосовно п'ятьох працівників агентства, серед яких і Юрій Стригун.
Водночас він зауважив, що дані про військовозобов'язаних працівників Укрінформу до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки подавав колишній гендиректор Олексій Мацука ще 3 травня 2024 року.
Череватий наголосив: якби він не підписав це розпорядження, то сам порушив би законодавство.
На запитання, чому розпорядження прийшло із Тальнівського ТЦК на київський офіс Укрінформу, Череватий пояснив, що воно мало прийти за місцем роботи, а у Чернігові офісу агенції немає.
Що передувало:
29 травня "Українська правда" опублікувала матеріал-викриття зі слів працівників "Укрінформу" про поширення в агентстві "темників" – тобто вказівок влади щодо того, у який спосіб треба висвітлювати в новинах політичні події в Україні.
Йшлося про те ексгендиректора агентства Олексій Мацука надсилав у регіональні редакції списки з рекомендаціями бажаних спікерів та тем.
Напередодні Стригун підтвердив існування списку, керуючись яким, журналісти мали готувати матеріали для агенції. Згідно з ним, були "бажані" спікери – люди, до яких варто звертатися за коментарями, і "небажані".
31 травня Комісія з журналістської етики виключила зі свого складу ексгендиректора "Укрінформу" Мацуку через поширення "темників".