Ізраїль не передає трофейну російську зброю Україні - посол

Інформація про те, що Ізраїль постачатиме трофейну російську зброю Києву, не відповідає дійсності, повідомив Міхаель Бродський.

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський спростував інформацію про те, що його країна вирішила передавати Україні захоплену у Лівані та інших місцях зброю російського виробництва. Він пояснив, що це була приватна законодавча ініціатива, що не знайшла підтримки у Кнесеті.  "Я напевно вас трохи розчарую, але не йдеться про ініціативу Ізраїлю, є тут якийсь зіпсований телефон", - сказав він в інтерв’ю "Радіо Свобода" у понеділок, 27 січня.

Посол пояснив, що Шаррен Хаскель, коли була ще депутаткою Кнесету, а не заступницею міністра закордонних справ, виступила з приватною законодавчою ініціативою, за якою Ізраїль передав би захоплену зброю російського виробництва Україні, однак ця пропозиція не була підтримана ізраїльським парламентом.

"Те, що стосується передачі зброї, цілком і повністю перебуває у віданні армії і міністерства оборони. Жодного такого рішення міністерство оборони Ізраїлю не ухвалювало", - наголосив Міхаель Бродський.

Повідомлення посольства України про ініціативу Ізраїлю

Минулого тижня, після зустрічі посла України в Ізраїлі Євгена Корнійчука із заступницею міністра закордонних справ Ізраїлю Шаррен Хаскель, українське посольство повідомило, що "посол подякував співрозмовниці за озвучену нею пропозицію передати Україні зброю російського виробництва, захоплену ЦАХАЛом у Лівані чи будь-де у ворогів Ізраїлю".

Це було інтерпретовано низкою ЗМІ та сприйнято частиною українського суспільства, як намір Ізраїлю надавати Києву військову допомогу. Втім, згодом посольство відредагувало допис і тепер там зазначено, що "посол подякував співрозмовниці за попередньо внесену пропозицію в Кнесеті" щодо передачі трофейних озброєнь.

25 січня проєкт OSINTdefender, що аналізує воєнні конфлікти у Європі та інших регіонах світу, посилаючись на інформацію з відкритих джерел, повідомив, що Ізраїль міг почати постачання Україні російської зброї.

Такі висновки були зроблені через переміщення військово-транспортних літаків США з авіабази "Рамштайн" у Німеччині на авіабазу "Хацерім" на півдні Ізраїлю, а згодом - до аеропорту "Жешув" у Польщі, який є ключовим логістичним центром для військової допомоги Україні.