Ланза, політичний радник Трампа з часів його кампанії 2016 року, не згадував райони східної України, але сказав, що повернення Криму є нереалістичним і «не є метою Сполучених Штатів».
Колишній радник новообраного президента Дональда Трампа вважає, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на дозволі країні повернути території, окуповані Росією, повідомляє ВВС. В інтерв'ю британському телеканалу Браян Ланза, радник, який був старшим радником у кампанії Трампа у 2024 році, але після виборів більше не працює на обраного президента, сказав, що адміністрація Трампа попросить президента України Володимира Зеленського надати їм версію його «реалістичного бачення миру».
«Те, що ми збираємося сказати Україні, ви знаєте, як ви це бачите? Що ви бачите як реалістичне бачення миру. Це не бачення перемоги, але це бачення миру. І давайте почнемо щиру розмову", - сказав він.
«І якщо президент Зеленський сідає за стіл і каже: «Ми можемо мати мир, лише якщо у нас буде Крим», він показує нам, що він несерйозний», — сказав він. – Крим втрачено», – прокоментував Ланза у програмі BBC World Service Weekend.
«І якщо для вас пріоритетом є повернення Криму та боротьба американських солдатів за повернення Криму, ви самі», – додав він.
Британський телеканал уточнює, що США ніколи не відправляли американських солдатів воювати в Україні, а також Київ не просив американських військ воювати від його імені. Україна лише просила американську військову допомогу для озброєння власних солдатів.
Росія анексувала Кримський півострів у 2014 році. Через вісім років вона розпочала повномасштабне вторгнення в Україну та окупувала територію на сході, на півночі та на півдні України. Частина цих територій пізніше була визволена в перебігу українського контрнаступу.
Ланза, політичний радник Трампа з часів його кампанії 2016 року, не згадував райони східної України, але сказав, що повернення Криму є нереалістичним і «не є метою Сполучених Штатів».
Новообраний президент Трамп постійно заявляв, що його пріоритетом є припинення війни та зупинка того, що він називає виснаженням ресурсів США у формі військової допомоги Україні.
Однак він ще не розголошує, як він збирається це зробити, і, ймовірно, почує різні бачення майбутнього України від своїх радників. Очікується, що після приходу на посаду Трамп вестиме мирні переговори з близьким колом помічників, пише ВВС.
Як раніше повідомлялося, у п'ятницю низка американських ЗМІ повідомила, що близький до Трампа технологічний магнат Ілон Маск був підключений до телефонної розмови між обраним президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.
У розмові Трампа з Зеленським брав участь Маск, – ЗМІ
Як зауважує телеканал CNN, підключення мільярдера до телефонної розмови Трампа із Зеленським викликає питання про те, як виглядатиме вплив у майбутній адміністрації Маска, який, як повідомляла у вересні газета The Wall Street Journal повідомила, підтримував «регулярний контакт» з президентом Росії Володимиром Путіним з кінця 2022 року.
Ілон Маск два роки підтримує тісні контакти з Володимиром Путіним та його чиновниками, - WSJ
У документі, написаному двома його колишніми керівниками національної безпеки в травні, говориться, що США повинні продовжувати постачати зброю Україні, але поставити підтримку в залежність від вступу Києва в мирні переговори з Росією. Україн цей документ рекомендує вести переговори, спираючись на поточні лінії фронту, хоча і не вимагає від неї відмовлятися від своїх надій повернути всю свою територію з-під російської окупації.