«Розгляд в залі запланований на наступному тижні, підпишуть його вже у другій половині жовтня. Але частина норм вступить заднім числом, з 1 жовтня».
Комітет з фінансів, податкової та митної політики підтримав до другого читання законопроєкт № 11416-д про історичне збільшення податків. Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос», заступник голови комітету ВР з питань податкової політики Ярослав Железняк. Він зазначив, що документ підтримали 19 членів комітету, троє утрималися і один був проти. За словами Железняка, ця версія проєкту закону передбачає наступне:
- залишили збільшення військового збору з 1,5% до 5%;
- впровадження військового збору для ФОПів;
- 50% податок на банки;
- збільшення мінімального податкового зобовʼязання (МПЗ) для земель;
- 25% ПП для фінкомпаній;
- звільнення кешбеку від оподаткування;
- перехід на помісячну звітність по податку к на прибуток або на доходи (ПДФО);
- збільшення ренти на видобуток щебня;
Уряд розглядав можливість відтермінувати ці норми на 1 листопада чи збільшити ПДВ, але від цієї ідеї відмовились.
«Розгляд в залі запланований на наступному тижні, підпишуть його вже у другій половині жовтня. Але частина норм вступить заднім числом, з 1 жовтня», – додав Железняк.
- Як повідомлялося, уже цього місяця Верховна Рада може прийняти закон про підвищення податків. Очікується, що він вступить у силу «заднім числом». Народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Ярослав Железняк пояснив, як це вплине на зарплати українців.
- Нагадаємо, Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт №11416-д про збільшення податків на 58 млрд грн у 2024 році. За законопроєкт проголосували 241 депутат, проти виступили 14, 28 утрималися. Податкові зміни збільшать держбюджет у 2024 році на 58 млрд грн, і на 137 млрд грн у 2025.