Мобілізація. До законопроєкту подано вже понад 1270 правок – член оборонного комітету

Юрій Здебський повідомив, що обговорення законопроєкту заплановано на наступний тиждень.

Станом на 19 лютого до законопроєкту про мобілізацію було внесено понад 1270 правок. Про це LIGA.net повідомив народний депутат від Слуги народу, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Юрій Здебський.

Відповідаючи на запитання, які положення законопроєкту наразі викликають найбільше обговорень у комітеті, нардеп сказав: "Ми до кожного положення підходимо максимально грамотно та аргументовано це обговорюємо, орієнтуючись на статистику".

"Ми дивимось, скільки людей з інвалідністю було до 22 лютого 2022 року і скільки стало після. Особливо третьої групи та другої. Так само ми підходимо до питання щодо, наприклад, аспірантів тощо. Бо кількість аспірантів теж з початку великої війни зросла", — пояснив він.

Здебський повідомив, що обговорення законопроєкту заплановано на наступний тиждень.

"Практично по всіх статтях вносяться правки, попри те, що у кожного є своє бачення. Зараз цих правок понад 1270 штук. Але задача в нас одна — нам треба зробити такий мобілізаційний ресурс, який дасть нам перемогу. Попри те, що це не всім подобається", — сказав він.

  • 30 січня 2024 року уряд зареєстрував у Раді новий законопроєкт про мобілізацію.
  • У новій редакції законопроєкту Кабмін запропонував три покарання для ухилянтів: арешт рахунків, позбавлення прав водія, заборона на виїзд за кордон.
  • Омбудсмен Лубінець заявив про "суперечливі норми" у законопроєкті. Однак закликав народних депутатів ухвалити документ у першому читанні – зауваження можна буде виправити до другого.
  • 7 лютого Рада підтримала законопроєкт про мобілізацію у першому читанні.