Економіка - Гроші

grominfo.eu

Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмивання грошей (FATF) продовжила зупинку членства рф в організації через потенційні ризики для міжнародної фінансової системи

23 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии "Члени FATF із занепокоєнням відзначають зростаючі фінансові зв'язки рф з країнами, на які поширюються контрзаходи FATF, ризики фінансування розповсюдження зброї масового знищення, а також зловмисну кіберактивність і атаки програм-вимагачів.

Зважаючи на серйозність цих ризиків, багато членів FATF вживають проактивних заходів для захисту себе та Глобальної фінансової системи.

У США намагаються конфіскувати активи російських олігархів на $700 млн

23 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Представники Міністерства юстиції США оприлюднили широкий набір судових позовів проти російських олігархів та їхніх союзників, також повідомили про арешти двох "посередників" російського олігарха, який потрапив під санкції.

Джерело: "Голос Америки", "Washington Post", Міністерство юстиції США

НБУ хоче надати доступ до номерів банківських карт українців: що зміниться

22 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Якщо нові правила затвердять — банки зможуть за запитом держорганів інформувати про наявність рахунків, залишок коштів, призначення платежів і розкривати дані постачальників платіжних послуг контрагента.

У Національному банку України хочуть запровадити нові правила для зберігання та розкриття банківської таємниці. Так, 21 лютого 2024 року держрегулятор запропонував громадськості обговорити майбутні зміни, які, як стверджується, допоможуть удосконалити порядок розкриття даних.

Дослідник: Війна РФ проти України вже коштувала Німеччині понад 200 мільярдів євро

21 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии За оцінками економічних дослідників, війна РФ проти України вже коштувала Німеччині понад 200 мільярдів євро.

Про це повідомляє Tagesschau.

Новий транш та план "Б" для держбюджету. Чого чекати Україні від переговорів із МВФ

20 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Україна має всі шанси на успішний перегляд програми з МВФ і, як наслідок, отримання четвертого траншу в розмірі 900 млн доларів. Цілком імовірно, що в ході переговорів обговорюватиметься питання відсутності або скорочення фінансування від США.

У цьому випадку Україні доведеться скорочувати дефіцит держбюджету. Чого чекати від роботи місії МВФ – у матеріалі спеціального кореспондента РБК-Україна Юрія Дощатова.

НБУ продав максимум валюти за місяць

19 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии З початку року регулятор продав на міжбанку понад 3 млрд доларів, а придбав – лише 17 млн доларів.

За минулий тиждень Національний банк України вперше за понад місяць збільшив продаж валюти на міжбанку. Про це свідчать дані на сайті регулятора у понеділок, 19 лютого.

НОВЕ ЗАСІДАННЯ FATF: ДЕРЖФІНМОНІТОРИНГ ПІДГОТУВАВ АНАЛІЗ ЩОДО ЗЛОВЖИВАНЬ РОСІЇ

16 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Україна закликає FATF внести РФ до чорного списку.

З 19 по 23 лютого відбудеться Пленарне засідання та засідання відповідних робочих груп FATF (м. Париж, Французька Республіка), на якому Україну представлятиме Державна служба фінансового моніторингу, йдеться у повідомленні Держфінмоніторингу.

Буде лише гірше: що готує Нацбанк для власників карткових рахунків

16 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Жорсткі заходи можуть викликати відтік коштів із банків

Національний банк України готує пропозиції щодо обмеження банківських переказів та поповнення готівкою карткових рахунків. Деталі запропонованих заходів невідомі, проте фахівці не чекають від них нічого доброго.

Посли ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 млрд євро, - FT

15 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Посли 27 країн Європейського Союзу на зустрічі 14 лютого погодили юридичні тексти, необхідні для запуску пакету ЄС щодо підтримки України обсягом 50 млрд євро.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

Боротьба з рф на економічному фронті: за матеріалами Держфінмоніторингу заблоковано 13,8 млрд. гривень

12 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Станом на 9 лютого передано підозрілі фінансові операції до правоохоронних органів на суму 161 млрд. гривень. Накладено арешт на корпоративні права на 12,3 млрд. гривень.

Завдяки роботі співробітників Держфінмоніторингу було заблоковано 13,8 млрд гривень.

КНДР могла вкрасти 3 млрд доларів за допомогою хакерів для фінансування ядерної програми, - ЗМІ

08 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Спостерігачі ООН за санкціями розслідують десятки ймовірних кібератак Північної Кореї, які принесли їй 3 млрд доларів на подальший розвиток програми створення ядерної зброї.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Майже 11 млн за 2 дні: Нацвідбір на Євробачення обійшовся у солідну суму

06 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии На що витратили гроші платників податків

У суботу, 3 лютого відбувся фінал Національного відбору на Євробачення 2024. Переможця, який поїде представляти нашу країну ще не обрали, однак з'ясувалось, скільки коштів виділили на його організацію.

Глава Єврокомісії назвала дату першого траншу Україні за програмою на 50 млрд євро

06 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Перший транш за програмою Ukraine Facility на 50 млрд євро надійде до України вже у березні. ЄС продовжуватиме підтримувати свого майбутнього члена.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн у Twitter .

Гроші є, але ви тримайтеся: чи проголосують у Конгресі США за допомогу Україні

06 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Судячи з настроїв, трампівці мають намір блокувати рішення щодо України до виборів

У США триває епопея із наданням допомоги Україні. У неділю, 4 лютого, Сенат США надав узгоджений двопартійний законопроект про безпеку кордонів на суму 118 мільярдів доларів, який зокрема передбачає надання допомоги Україні та Ізраїлю.

Нацбанк продав мінімум валюти за 10 місяців

05 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Об'єми продажів доларів із резервів знизилися у зв'язку із зменшенням дефіциту валюти. Курс долара знижується.

За минулий тиждень Національний банк України уп’яте поспіль скоротив продаж валюти на міжбанку. Про це свідчать дані на сайті регулятора у понеділок, 5 лютого.

Лютневі гойдалки. Чи буде дорожчати долар протягом місяця і яким буде готівковий курс

04 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Попри достатньо високу напругу, пов’язану з відсутністю надходжень допомоги Заходу, гривні впродовж січня вдалося зміцнити свої позиції. Що впливатиме на валютні коливання в лютому та чи вдасться Нацбанку і далі утримувати курс від різких рухів.

Станом на 2 лютого офіційний курс НБУ встановлено на рівні 37,6 грн за долар. Порівняно з курсом на початку січня 2024 року гривня зміцнилась — тоді курс був на позначці 38,01 грн/дол. Девальвація гривні призупинилась 12 січня, коли гривня з 38,04 грн/дол. відкотилась до позначки 37,86 грн/дол. Які процеси відбуваються на валютному ринку, чи зростає попит на готівкову валюту та чи очікувати на послаблення курсу гривні протягом лютого?

Сенат США може схвалити 61 млрд доларів допомоги Україні наступного тижня, — Politico

02 лютого 2024

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Американський політик Чак Шумер заявив, що текст угоди буде оприлюднено у п'ятницю, 2 лютого, або ж у неділю, 4 лютого. Він планує призначити голосування за закон не пізніше 7 лютого.

Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив, що вже наступного тижня відбудеться голосування за законопроєкт, що передбачає $61 млрд військової допомоги Україні. Про це повідомляє Politico.