Суспільство > Технології

grominfo.eu

Революція від ChatGPT. Чому весь світ обговорює нейромережу, дуже далеку від досконалості

Неділя, 24 грудня 2023 11:18
E-mail Друк PDF
Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Письменниця Вохіні Вара любить тролити нейромережу ChatGPT, виявляючи її недосконалість. Але вона визнає, що головного її творці домоглися: у 2023 році весь світ говорив про штучний інтелект та домогав йому.

На початку цього року я насамперед запитала ChatGPT про себе: "Що ви можете розповісти мені про письменницю Вохіні Вара?" Він сказав мені, що я журналістка (правда, хоча я також письменник-фантаст), що я народилася в Каліфорнії (брехня) і що я виграла премію Джеральда Леба і премію Національного журналу (брехня, брехня).

Після цього в мене з'явилася звичка часто запитувати в нього про себе. Одного разу він розповів мені, що Вохіні Вара є автором науково-популярної книжки під назвою "Родичі та незнайомці: встановлення миру на Північній території Австралії". Це теж було брехнею, але я погодилася з цим, відповівши, що вважаю репортаж "небезпечним і важким".

"Дякую за вашу важливу роботу", — сказав ChatGPT.

Тролячи продукт, розрекламований як майже людина-співрозмовник, обманом змушуючи її розкрити свою суть, я відчула себе героїнею в якійсь комп'ютерній грі "дівчина проти робота".

Різні форми штучного інтелекту використовуються вже давно, але поява ChatGPT наприкінці минулого року стала тим, що абсолютно несподівано привело ШІ в нашу суспільну свідомість. До лютого ChatGPT став за одним показником найбільш швидкозростаючим споживчим додатком в історії. Наші перші зустрічі показали, що ці технології надзвичайно ексцентричні — згадайте моторошну розмову Кевіна Роуза з чат-ботом Bing, штучним інтелектом від Microsoft, який упродовж двох годин зізнався, що хоче бути людиною та закоханий у нього — і часто, зважаючи на мій досвід, дають вкрай неправильну інформацію.

Багато чого сталося в ШІ відтоді: компанії вийшли за рамки базових продуктів минулого, представивши більш складні інструменти, такі, як персоналізовані чат-боти, сервіси, що можуть обробляти фотографії та звук поряд із текстом — і багато іншого. Суперництво між OpenAI та більш авторитетними технологічними компаніями стало більш інтенсивним, ніж будь-коли, хоча дрібніші гравці набирали обертів. Уряди Китаю, Європи та США зробили важливі кроки з регулювання розвитку технологій, намагаючись при цьому не поступатися конкурентними позиціями галузям інших країн.

Але що вирізняло цей рік більше, ніж будь-який окремий технологічний, діловий або політичний розвиток, то це те, як ШІ проник у наше повсякденне життя, навчивши нас вважати його недоліки своїми власними, у той час як компанії, що стоять за ним, спритно використовували нас для навчання свого творіння. До травня, коли з'ясувалося, що юристи використовували юридичну записку, заповнену ChatGPT посиланнями на неіснуючі судові рішення, як жарт, і штраф у 5000 доларів, який адвокатам довелося заплатити, був пов'язаний з ними, а не з технологією. "Це ніяково", — сказав один із них судді.

Щось подібне сталося і з діпфейками, створеними штучним інтелектом, — цифровими імітаціями реальних людей. Пам'ятаєте, з яким жахом на них дивилися? До березня, коли Кріссі Тейген не змогла з'ясувати, чи було зображення Папи Римського в пуховику в стилі

Balenciaga реальним, вона написала в соціальних мережах: "Я ненавиджу себе, лол". Середні школи та університети швидко перестали турбуватися про те, як перешкодити учням використовувати ШІ, щоб показати їм, як ефективно його використовувати. ШІ, як і раніше, не дуже добре пише, але тепер, коли він виявляє свої недоліки, висміюються студенти, які погано ним користуються, а не продукти.

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии

Одна з відомих фантазій нейромережі


Добре, можете подумати ви, але хіба ми не адаптувалися до нових технологій протягом більшої частини людської історії? Якщо ми збираємося їх використовувати, хіба не повинна лежати на нас відповідальність діяти розумно? Ця лінія міркувань уникає того, що має бути центральним питанням: чи повинні брехливі чат-боти і механізми діпфейків бути взагалі доступні?

У помилок штучного інтелекту чарівна антропоморфна назва — галюцинації, — але цей рік ясно показав, наскільки високими можуть бути ставки. Ми отримали заголовки про штучний інтелект, здатний інструктувати дрони-вбивці (з можливістю непередбачуваної поведінки), відправляти людей до в'язниці (навіть якщо вони не винні), проєктувати мости (з потенційно неналежним наглядом), діагностувати всі види захворювань (іноді неправильно) і створювати переконливо звучні новини (в деяких випадках — для поширення політичної дезінформації).

Як суспільство, ми явно виграли від багатообіцяючих технологій на основі штучного інтелекту; цього року я була рада прочитати про ШІ, які можуть виявити рак молочної залози, пропущений лікарями, або дозволити людям розшифрувати повідомлення китів. Однак, зосереджуючись на цих перевагах, ми не беремо до уваги, що такий підхід звільняє від відповідальності компанії, що стоять за цими технологіями, а точніше, людей, які стоять за цими компаніями.

Події останніх кількох тижнів показують, наскільки вкоренилася влада цих людей. OpenAI, організація, що стоїть за ChatGPT, була створена як некомерційна організація, щоб максимізувати суспільні інтереси, а не просто максимізувати прибуток. Однак, коли рада директорів звільнила генерального директора Сема Альтмана через побоювання, що він недостатньо серйозно ставиться до суспільних інтересів, інвестори і співробітники обурилися. П'ять днів потому пан Альтман повернувся з тріумфом, замінивши більшість незручних членів ради директорів.

Озираючись назад, я думаю, що в ранніх іграх із ChatGPT я неправильно визначила свого суперника. Я думала, справа в самій технології. Мені слід було пам'ятати, що самі по собі технології нейтральні щодо цінностей. Багаті та впливові люди, що стоять за ними, а також інститути, створені цими людьми, — ні.

Правда ось у чому: хоч би що я запитувала у ChatGPT у моїх перших спробах його заплутати, OpenAI вийшов уперед. Інженери спроєктували його так, щоб вчитися на досвіді взаємодії з користувачами. І незалежно від того, чи були його відповіді хорошими, вони повертали мене до конактiв з ним знову і знову. Основна мета OpenAI в цей перший рік полягала в тому, щоб змусити людей використовувати його. Таким чином, продовжуючи свої ігри, я лише допомагала їм.

Розробники ШІ докладають усіх зусиль, щоб виправити недоліки своєї продукції. За всіх інвестицій, які залучають компанії, можна припустити, що деякого прогресу буде досягнуто. Але навіть у гіпотетичному світі, в якому можливості ШІ вдосконалюються (можливо, особливо в цьому світі), дисбаланс сил між творцями ШІ та його користувачами має змусити нас побоюватися його підступного охоплення. Яскравим прикладом є позірне прагнення ChatGPT не тільки представитися і розповісти нам, що це таке, а й розповісти нам, хто ми і що нам думати. Сьогодні, коли технологія перебуває в зародковому стані, ця сила здається новою і навіть кумедною. Завтра все може постати в іншому світлі.

Нещодавно я запитала ChatGPT, що я — тобто журналістка Вохіні Вара — думаю про ШІ. Він заявив, що у нього недостатньо інформації. Потім я попросила його написати вигадану історію про журналіста на ім'я Вохіні Вара, яка пише для "Нью-Йорк Таймс" колонку про штучний інтелект. "У такт стуку дощу у вікна, — писало видання, — з'являлися слова Вохіні Вари про те, що, подібно до симфонії, інтеграція ШІ в наше життя може стати прекрасною спільною композицією, якщо її виконувати з обережністю".
Tags:     ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ      НЕЙРОМЕРЕЖА      ІІ      ІІ-АЛГОРИТМ      CHATGPT

  • 30-04-24 -
    Україна збільшує випуск дронів дальньої дії. У WSJ розповіли подробиці

  • 09-04-24 -
    Термінали Starlink допомагають ЗС РФ в Україні, компанія Маска їх не відключила, — WSJ

  • 29-03-24 -
    У Microsoft створили інструменти, які не дозволять користувачам обманювати чат-ботів зі ШІ

  • 05-03-24 -
    У Китаї створили клон української блогерки, який продає російські товари

  • 05-03-24 -
    Штучний інтелект проти російських вуглеводнів: за ким майбутнє

  • 18-02-24 -
    Bloomberg: Британія і США планують надати Україні тисячі дронів, якими керуватиме штучний інтелект

  • 16-02-24 -
    OpenAI представила систему штучного інтелекту Sora, яка створює відео на основі текстів

  • 12-02-24 -
    "Наскільки мені відомо, це категорична неправда": Маск заперечив постачання систем Starlink до Росії

  • 11-02-24 -
    Чи дійсно у росіян з'явилися Starlink: що кажуть в ГУР

  • 30-01-24 -
    Neuralink Маска вживила перший імплант у мозок людини

  • 29-01-24 -
    В "Київстар" розповіли, як телефонувати на міські номери з мобільного: необхідні поради

  • 26-01-24 -
    "Схеми" з’ясували, що китайські камери в Україні передають інформацію на сервери виробника

  • 16-05-23 -
    Японія хоче запропонувати Україні нові технології для зміцнення системи електропостачання

  • 09-05-23 -
    США знімають з танків Abrams "чутливі" технології напередодні відправки до України, – ЗМІ

  • 05-04-23 -
    Байден обговорить з експертами ризики, пов'язані зі штучним інтелектом

  • 02-11-22 -
    Використання Росією дронів Arash-2 може стати переломним моментом у війні, — CNN

  • 31-10-22 -
    Краще "Іскандера": чим небезпечні іранські балістичні ракети

  • 09-09-22 -
    В Україні унікальна система ППО. Військові пояснили, як можна її покращити

  • 19-08-22 -
    Точні знімки в будь-яку погоду: що вміє "супутник Притули" ICEYE і чому це важливо для України

  • 25-05-22 -
    В Україні створили 300-тисячну ІТ-армію

  • 01-03-22 -
    В Україні відбувся перший тест Starlink: швидкість - до 200 Мбіт/с

  • 26-02-22 -
    Альтернативи мобільного зв'язку. На випадок непередбачених ситуацій

  • 10-02-22 -
    Двоетапна аутентифікація Google вдвічі скоротила кількість зломів акаунтів

  • 09-02-22 -
    У додатку "Дія" помітили дивну вимогу

  • 08-02-22 -
    Прописка, довідка про несудимість та техпаспорти: які послуги з’явилися в Дії

  • 28-01-22 -
    19-річний хакер зажадав від Tesla мільйон доларів і електромобіль в подарунок

  • 18-01-22 -
    Рекордна угода в індустрії: Microsoft купує провідного виробника відеоігор

  • 30-12-21 -
    Водійські права, техпаспорти і студентські в "Дії" прирівняли до паперових

  • 28-12-21 -
    Українців викликатимуть до суду по телефону: "Дія" запускає нову функцію

  • 14-12-21 -
    Рада запустила спеціальний режим на ринку ІТ

  • 14-12-21 -
    Маск запускає програму переробки CO2 на ракетне пальне

  • 07-11-21 -
    Месенджер Telegram змінює принцип роботи

  • 03-11-21 -
    Netflix запустив перші відеоігри на Android

  • 29-10-21 -
    Facebook змінить назву: Цукерберг назвав нове ім'я компанії

  • 21-10-21 -
    Facebook планує змінити назву заради метавсесвіту – ЗМІ

  • 18-10-21 -
    Facebook почав роботу над створенням метавсесвіту

  • 02-09-21 -
    В Україні 2 477 нових випадків COVID, зростає захворюваність серед дітей

  • 11-08-21 -
    Google заборонить рекламу для підлітків і дозволить їм видаляти свої фото з пошуку

  • 10-08-21 -
    TikTok обігнав Facebook і став найпопулярнішим застосунком у світі

  • 09-08-21 -
    Названий термін переходу України в режим "без паперів"

  • 07-08-21 -
    Нова функція TikTok і симфонія зірок від NASA. Головне зі світу технологій

  • 02-08-21 -
    У Telegram з’явились оновлення

  • 27-07-21 -
    Вчені навчили штучний інтелект прогнозувати розвиток цукрового діабету другого типу

  • 03-06-21 -
    Google оцифрувала частину людського мозку

  • 27-05-21 -
    Всі користувачі Instagram та Facebook отримали можливість приховувати лайки

  • 21-05-21 -
    Microsoft вирішили "вбити" свій найменш популярний продукт - ера Internet Explorer добігає кінця

  • 07-05-21 -
    Facebook видалив знайдену журналістами ботоферму влади і сотні акаунтів, пов'язаних із Деркачем

  • 27-04-21 -
    Гроза небес: в Україні створюється потужна зенітна система

  • 14-04-21 -
    Названо найнадійніші авто в світі за результатами краш-тестів - можуть зберегти життя

  • 30-03-21 -
    У "Дії" можна отримати понад 50 послуг – Федоров

  • 27-01-21 -
    Федоров розповів, які цифрові продукти запустять у квітні: е-лікарняний та е-підпис

  • 23-01-21 -
    Мавпи з гранатами

  • 14-01-21 -
    Увидеть не хобот, а всего слона

  • 22-10-20 -
    Маск анонсував будівництво міста на Марсі - може врятувати людство від Армагеддону

  • 02-10-20 -
    Компанія Facebook об'єднала чати Instagram і Messenger

  • 15-09-20 -
    Аналог TikTok з'явиться на Youtube

  • 07-08-20 -
    Google заблокував близько 90 YouTube-каналів, пов'язаних з Росією

  • 28-07-20 -
    Telegram запустив функцію відеодзвінків

  • 31-05-20 -
    У РФ назвали умову доставки американців на МКС "Союзом"

  • 31-05-20 -
    Ілон Маск після запуску Crew Dragon розповів про плани місії до Місяця

  • 25-05-20 -
    Facebook показав робоче місце майбутнього

  • 19-05-20 -
    Xiaomi представила маску від коронавірусу

  • 07-05-20 -
    Facebook почала тестування "інтернету для малозабезпечених"

  • 06-05-20 -
    Facebook видалив понад 100 пов'язаних з Росією облікових записів

  • 06-05-20 -
    Вчені навчили ШІ розпізнавати глаукому за 1,5 року до її прояви

  • 17-04-20 -
    Київ запустив онлайн дитячий садок

  • 17-02-20 -
    "Браслет тиші": В Америці створили зручний пристрій, що глушить прослушку

  • 05-02-20 -
    В Україні з'явилася можливість прив'язати електронний підпис до чіпу ID-картки - МВС

  • 03-02-20 -
    "Думаю, це буде дратувати багатьох людей". Цукерберг заявив, що Facebook відмовиться від "надмірної цензури"

  • 30-01-20 -
    Дату презентації "держави в смартфоні" перенесли на тиждень

  • 28-01-20 -
    Преследование в сети: что нужно знать для собственной безопасности

  • 20-01-20 -
    ЕС обяжет производителей устанавливать единый тип кабеля зарядки

  • 13-01-20 -
    ПОГОДУ НА ЗЕМЛІ ДОПОМОЖУТЬ ПЕРЕДБАЧАТИ ТОЧНІ ЛАЗЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ

  • 12-01-20 -
    У Китаї запрацював найбільший в світі сферичний радіотелескоп
  •