Зазначається, що із серпня 2023 року 2309 рейсів Ryanair і 1368 рейсів Wizz Air зареєстрували проблеми із супутниковою навігацією в Балтійському регіоні.
Також проблеми мали 82 рейси British Airways, сім рейсів Jet2, чотири рейси EasyJet і сім рейсів TUI.
У матеріалі повідомляється про «заглушку» справжніх сигналів супутників GPS, що змушувало літаки відхилятись від курсу, щоб уникнути перешкод, яких насправді не було.
Як пише The Sun, європейська служба авіабезпеки в січні назвала такі глушіння «атаками», але не сказала, хто за ними стоїть.
За даними GPSJAM, ті райони, де значний відсоток літаків мають низьку точність навігації, збігаються із зонами ймовірних «перешкод».
Під час проведення дослідження журналісти The Sun дійшли висновку, що «атаки» зросли щонайменше з 50 на тиждень минулого року до понад 350 на тиждень минулого місяця.
Воєнний експерт Джек Вотлінг із аналітичного центру RUSI зазначив, що Росія «давно застосовує глушіння GPS як інструмент переслідування», поширюючи його на територію країн НАТО.
«Усюди, де є російська присутність, ви бачите відмову GPS, і такий є в Калінінграді», — зауважив Вотлінг.
У березні агентство Reuters із посиланням на джерела повідомляло, що Росія могла глушити супутниковий сигнал на літаку міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса, коли він пролітав у районі російського ексклава Калінінград.
Раніше головнокомандувач армії Естонії Мартін Херем припускав, що Росія, ймовірно, стоїть за збільшенням випадків глушіння супутникових сигналів, які використовуються авіакомпаніями, смартфонами та системами озброєнь у Східній Європі.
Також Міністерство оборони Німеччини заявляло, що за серією порушень у роботі GPS-сигналу в Балтійському регіоні може стояти Росія.