Відучора російські пабліки повідомляють про досить стрімке просування ЗСУ в Курській області. Українська сторона зберігає мовчання. Тим часом російські ЗМІ повідомляють про те, що ЗСУ зайняли низку населених пунктів у Суджанському районі Курської області. А в місцевих пабліках уже десятки повідомлень про те, що евакуація не проводиться, а місцеві жителі залишилися без зв'язку та електрики.
Що відбувається в Курській області, постарався розібратися Фокус.
Пропагандистські пабліки повідомляють, що ЗСУ зайняли населені пункти Ніколаєве-Дар'їне, Дар'їне і Свердлікове в Суджанському районі Курської області.
Видання ASTRA частково підтверджує цю інформацію, зокрема той факт, що ЗСУ перебувають у селі Свердлікове.
"Хлопці, про те, що вони проникли у Свердліково, це правда, у мене там живуть рідня й однокласниця", — стверджує мешканка Курської області, чию особистість і місце проживання підтвердила ASTRA, у місцевому чаті.
Також пропагандистські пабліки повідомляють, що "українським формуванням усе-таки вдалося закріпитися в прикордонній зоні, незважаючи на інтенсивні удари й атаки російських військ".
"На південний схід супротивник зміг розширити зону контролю вздовж траси 38К-004, просунувшись у напрямку до західного передмістя Суджі — Гончарівки. За непідтвердженими даними, у населеному пункті тривають бої. Напружена ситуація зберігається в хуторі Олешня — там російські військовослужбовці практично в повному оточенні ведуть запеклі бої з противником, який чисельно переважає противника", — наголошується, що українських військових нібито близько 400 і в них є військова техніка. А всього вздовж кордону командування ЗСУ зосередило до двох тисяч солдатів. Підтвердити або перевірити цю інформацію не представляється можливим, оскільки в низці населених пунктів у Курській області відсутній зв'язок, зокрема й мобільний.
Тим часом у курських пабліках і каналах зростає кількість публікацій із проханням знайти та допомогти вивезти родичів із населених пунктів, які, за даними місцевих жителів, залишилися повністю без зв'язку — це: Заолешенка, Лебедівка, Свердликове та інші.
Видання ASTRA зазначає, з посиланням на місцевих мешканців, що в селі Свердліково відсутні світло, вода і газ. Ті стверджують, що евакуація не проводилася, ті хто виїхав, зробили це на власних автомобілях.
Реакція влади Курської області
Губернатор Курської області Олексій Смирнов заявив, що влада лише "зустрічає населення, яке залишає прикордонні райони". Також у своїй заяві 6 серпня він повідомив, що "ситуація контрольована" і закликав "зберігати спокій" і "не піддаватися на провокації".
А в Курському МНС навіть спростували, що вони розсилали повідомлення про евакуацію місцевого населення і закликали "не вірити фейкам".
Видання "Настоящее время" зазначає, що повідомлення від Міноборони РФ протягом дня редагувалися. Так, спочатку російське військове відомство заявило, що ЗСУ намагалися прорватися через кордон, але російські прикордонники їм завадили, у другій половині дня Міноборони Росії вже визнало, що військові "продовжують відбивати атаки", а надвечір курський губернатор повідомив, що у вівторок в області внаслідок українських атак загинуло троє людей. До кінця робочого дня Міноборони Росії оголосило про відступ українського загону — потім цей пост відредагували, видаливши слова про відступ.
У боях на кордоні, за повідомленням російського відомства, брали участь 300 українських військовослужбовців, 11 танків і 20 бронемашин ЗСУ.
Реакція української сторони
Аналітики DeepState зі свого боку зазначають, що жодних новин про те, що відбувається в Курській області, не буде. Робиться це з метою безпеки Сил оборони.
"Ми уважно стежимо за подіями, тримаємо зв'язок із частиною підрозділів і подаватимемо інформацію максимально чесно, але коли настане час", — зазначили в DeepState.
Нагадаємо, пізно ввечері у вівторок, 5 серпня , в Курчатові , де розташована Курська АЕС, було чути вибухи.
Також повідомлялося, що ЗСУ взяли в полон російських строковиків. За словами полонених, вони провели чотири дні на позиціях під обстрілом і просили командирів вивести їх, оскільки строковики в принципі не повинні брати участь у бойових діях. Командування їм відмовило.