Сили оборони втрачають позиції на східному фронті через погано навчених новомобілізованих військових та перевагу окупантів в боєприпасах та авіації. Про це повідомляє видання AP з посиланням на українських командирів та солдатів.
Українські командири розповіли, що деякі новобранці нібито відмовляються стріляти по ворогу, іншим важко координувати свої бойові рухи, тоді як ще деякі покидають поле бою.
"Деякі люди не хочуть стріляти. Вони бачать ворога на вогневій позиції в окопах, але вогонь не відкривають. … Тому наші чоловіки гинуть", — сказав український командир батальйону 47-ї бригади.
Він наголосив, що такі бійці неефективні, коли не використовують зброю.
Крім цього, командири зауважили, що новобранці сприяли певним територіальним втратам, зокрема й біля Покровська. Так, новомобілізованим бійцям бракує навіть мінімального рівня підготовки, наголосили командири та солдати чотирьох бригад, які обороняють Покровський напрямок.
Так, командуванню доводиться планувати операції з піхотою, що не вміє стріляти по мішенях та не знає базової топографії. На фронті військовослужбовці "розчаровані" якістю нових призовників, яких відправили ТЦК, тому командири хочуть провести власну мобілізацію, аби краще відбирати та навчати нових бійців.
"Головна проблема — це інстинкт виживання новобранців. Раніше люди могли стояти до останнього моменту, щоб утримати позицію. Зараз, навіть коли йдуть легкі обстріли вогневих позицій, вони відступають", — сказав військовий зі 110-ї бригади.
Проте мотивовані люди також є, але їх мало.
Деякі командири звинувачують новомобілізованих у втратах. Проте за словами військового експерта аналітичної організації "Центр оборонних стратегій" Віктор Кевлюка, підготовка новобранців є адекватною. Тоді як командири бригад лише "шукають пояснення тактичних провалів".
"Так само командир бригади має відповідні інструменти для морального впливу. Якщо всі ці процеси будуть налагоджені в бригаді, то суттєвих проблем не буде. Якщо ці механізми дають збій, ми читаємо про негатив у соцмережах", — пояснив він.
Командир одного з батальйонів зазначив, що новомобілізовані чоловіки не отримують "навіть найнижчого рівня підготовки, необхідного для наших (бойових, — ред.) дій". Зокрема, вони не мають достатньо практики зі стрільби, не навчилися координувати бойові завдання в малих групах чи використовувати навіть прості тактики.
"З командного пункту я хотів би віддавати накази малим (піхотним) групам, але я не впевнений, чи вони здатні виконувати ці накази, тому що їм бракує координації та зв’язку", — додав він.
На момент публікації матеріалу командування Сухопутних військ ЗСУ офіційно не коментувало інформацію журналістів.
Нагадаємо, голова комітету національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич повідомив, що в Україні розширять коло військовозобовʼязаних громадян, які отримають відстрочку від призову. Йдеться про тих, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях.
19 серпня у ЗМІ розповіли, що за тиждень кількість громадян, яких забронювали від призову, сягне мільйона людей. За словами заступника міністра оборони Івана Гаврилюка, наразі мобілізація не забезпечує потреби війська, адже мобілізований стає бійцем через 3–6 місяців.