Про це повідомив посол України у Британії та колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв’ю видання "Українська правда".
За його оцінками, противник втрачає можливості виконання оперативних завдань. Такі як просування на глибину 150-200 км, як передбачено радянськими нормативами. Після масової появи на полі бою роботів - унеможливилось будь-яке переміщення військових на полі бою. Виник ступор.
"Ми не могли рухатися на росіян, росіяни, відповідно, не могли так само рухатися. Ця тенденція зберігається і зараз, бо не бачимо можливості росіян виконувати такі задачі, як наприклад, за тиждень продавити 150-200 кілометрів", - пояснив Залужний.
За його прогнозом, після завершення технічно-еволюційного процесу та накопичення технологічних матеріалів, можливість для продавлення відновиться.
"За моїми підрахунками, це може трапитися десь після 2027 року. Але ще не факт, що саме 2027 року, з урахуванням економічної й демографічної ситуації, і що хтось буде претендувати на війни такого масштабу, як подолання території противника", - вважає ексголовком.
Очікується, що Росія вдасться до тактики "Измора", яку застосовує і зараз в Україні. Вона призводить до "знищення, перш за все, економічного й морального стану".
Тому станом на кінець 2024 року на полі бою не спостерігається глибоких проривів противника, а лише поступове видавлювання із позиції з дуже великими втратами ворога.
"Відбувається і завдання ударів по нашій економіці, і завдання ударів по цивільних об'єктах. В тому числі планування прольоту їхніх ракетних систем таким чином, щоб засоби, які перехоплюють ракети, все одно наносили ураження нашим живим об'єктам. Це також і інформаційна кампанія, яка направлена на знищення мобілізації. Але, знову ж таки, росіяни на сьогодні не готові робити глибокі вкиди для того, щоб розширяти свій фронт, що потребуватиме величезних ресурсів, яких у росіян вже також немає", - резюмував колишній головнокомандувач ЗСУ.
Нагадаємо, раніше ексголовнокомандувач Валерій Залужний заявив, що пряме залучення Росією автократичних союзників у війну проти України можна розцінювати як початок Третьої світової війни.