Ймовірно, Прігожин справді цього хотів би і це було б лише на користь російській окупаційній армії. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
У звіті йдеться, що "розлючені патріоти" поставили 40 прямих запитань до Кремля, президента Росії Владіміра Путіна та російського військового командування про те, як Росія веде війну в Україні, закордонну політику та боротьбу за владу всередині країни. Гіркін запитав, чому російська влада не заарештовує Пригожина за його "прямі заклики" заморозити війну та охарактеризував їх як заклики до "порушення територіальної цілісності Російської Федерації", маючи на увазі вихід із Херсона – операцію, яку проводив пов’язаний з "Вагнером" колишній командувач збройними силами Росії в Україні на той час генерал армії Сергій Суровікін.
"Це звинувачення також може свідчити про те, що Пригожин знайшов покровителя – можливо, пов’язаного з Міноборони Росії – який підтримує тимчасове заморожування війни в Україні з політичних мотивів", – сказано у звіті.
Розізлила "розлючених патріотів" стаття Пригожина, у які він написав, що "для влади та суспільства в цілому сьогодні необхідно поставити жирну крапку" та ідеальним варіантом було б "оголосити про закінчення „СВО“ та повідомити все про те, що Росія досягла тих результатів, які планувала".
"Можливо, Гіркін та його покровителі побоюються, що Пригожин приєднався до політичної фракції, яка закликає Путіна припинити війну на нинішніх рубежах після запланованого українського контрнаступу", – йдеться у звіті ISW. "На початку квітня Пригожин публічно відновив співпрацю з російським МО і, схоже, повернув собі деякі привілеї, надані Кремлем, після багатомісячної суперечки з російським військовим командуванням. Міністерство оборони Росії та російське військове командування можуть бути зацікавлені в замороженні війни для відновлення російських сил".
Тимчасове припинення вогню в Україні та затягування війни, вважають аналітики ISW, підуть лише на користь Росії, дозволяючи їй відновити свої сили та зменшити підтримку України Заходом.