Суспільство > Наука

grominfo.eu

Навчання vs коронавірус: як і коли відкриються школи та виші після карантину

Четвер, 14 травня 2020 18:14
E-mail Друк PDF
Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии В освітній системі запланували ряд змін

З 11 травня в Україні карантин у багатьох сферах життя був ослаблений. Втім, це не стосується навчально-освітніх закладів. Зараз школярі та студенти вчаться вдома та здають контрольні дистанційно. У розпорядженні "Апострофа" опинився документ, який проливає світло на те, як далі буде організовано навчання.

Шкільні проблеми

Як і коли запрацюють школи - це питання хвилює багатьох батьків, які вже протягом двох місяців виконують роль вчителів. Як розповіла в коментарі "Апострофу" керівник Департаменту освіти та науки Київської міської держадміністрації Олена Фіданян, навіть після офіційного закінчення карантину, навчання відразу не поновиться.

"У закладах загальної середньої освіти до 22 травня фізичного повернення дітей до навчання не передбачено. Лише підготовка до запуску освітнього процесу в нинішніх умовах займе до двох тижнів, а тому жодного сенсу повертати дітей за парти немає", - зазначила Фіданян.

Відповідно школи відкриються не раніше 1 вересня. Оскільки за прогнозами вірус не припинить свою циркуляцію, то будуть вжиті заходи безпеки. Зокрема, пропонується розділяти викладачів та учнів на різні входи, а також змінити час початку занять. Наприклад, початкова школа буде починати вчитися о 08:00, середня - о 08:45, а старша - о 09:15. Батьки повинні будуть вимірювати температуру тіла дітям перед відвідуванням школи. На всіх входах до навчальних закладів будуть проводити повторний температурний скринінг або опитувати дітей; побудують маршрут пересування приміщеннями; встановлять режим роботи їдальні, а також обмежать проведення заходів, які передбачають створення натовпу учнів.

Також пропонується обмежити кількість учнів - не більше 30 осіб в одному класі. Яким чином ця норма буде реалізована в великих містах із дуже великою кількістю учнів в класах, яка іноді доходить до 40 людей - поки що невідомо.

Нинішня ситуація - прекрасний привід провести ревізію системи освіти. Експерт напрямку "Освіта" аналітичного центру "Українського інституту майбутнього" Микола Скиба в коментарі "Апострофу" зазначив, що досвід, отриманий під час карантину, змінить підхід до навчання в школах. Зокрема, це позначиться на дистанційному навчанні.

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии


"Зараз рано говорити про кардинальні наслідки для шкіл. Карантин змусив вчителів задуматися про те, наскільки якісний продукт вони надають та чи є він цікавим для учнів. Відбулася диференціація вчителів: одні навчилися працювати з соціальними мережами та новими технологіями, інші продовжують просто скидати завдання. Карантин показав, наскільки важливо мати запасний варіант з цифровим навчанням. Сподіваємося, що деякі його елементи перейдуть в методичні матеріали педагогів", - зазначив Скиба.

Він також зазначив, що державні підсумкові атестації для 4 та 9 класу планується скасувати, звівши результати до середньорічного рівня. Але зовнішнє незалежне оцінювання - вхідний квиток до вишу - залишиться незмінним.

Життя студента

На даний момент всі основні ВНЗ країни продовжують навчання в дистанційному режимі. Згідно наказу Міністерства освіти, яке знаходиться в розпорядженні "Апострофа", університетам та інститутам пропонується або завершити навчання в дистанційному режимі, або, в разі неможливості виконання навчальних планів в повному обсязі, перенести їх на наступний рік для не випускних курсів.

Виробнича або технологічна практика може бути перенесена на наступний навчальний рік або відпрацьована за згодою студента за умови, якщо база практики розташована максимально близько до місця проживання.

"Чергові екзаменаційно-залікові сесії повинні проводитися відповідно до затверджених вузами графіків та розкладів. У разі заборони на відвідування навчальних закладів, яка діятиме в цей час, семестрові заліки та іспити можуть проводитися дистанційно (в синхронному режимі) з забезпеченням надійної аутентифікації здобувачів та жорсткого дотримання карантинних вимог усіма учасниками освітнього процесу", - йдеться в документі.

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии


Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии


Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии


Перенесення загального тестування

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у 2020 році пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту, повідомляють чиновники.

Всі дати проведення вступної кампанії у 2020 році пересунуто на місяць - тобто на серпень - з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації. Для вступників на основі повної загальної середньої освіти (11 класів) реєстрація електронних кабінетів почнеться 1 серпня. Прийом заяв та документів буде здійснюватися з 13 по 22 серпня (для вступників за наслідками ЗНО) та до 16 серпня для вступників, які складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти.

"Творчі конкурси та вступні іспити на місця державного замовлення будуть проводитися з 1 по 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет буде відбуватися не пізніше 27 серпня, а подача абітурієнтами документів для зарахування - до вечора 31 серпня", - сказано в повідомленні Міністерства освіти .

Формат та процедура проведення ЗНО в 2020 році не зміняться. Згідно правил, при складанні ЗНО в аудиторії перебуватимуть максимум 15 учасників та 2 інструктори. Обов'язковою є дистанція 1,5 метра між учасниками в аудиторії, яка, безумовно, буде дотримана в зв'язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечено біля входу в приміщення, в якому буде проходити тестування, аби уникнути скупчення людей.

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии


Без змін залишиться кількість тестів та їхній зміст. Кожен учасник може здати максимум 4 тести, а кількість завдань в них, яка ґрунтується на матеріалі, що його вивчали в квітні-травні 11 класу, мізерно мала. Таке завдання може бути тільки одним на весь тест, а тому Міністерство освіти вирішило, що передруковувати тираж тестових зошитів через малу кількість завдань недоцільно.

"ЗНО - це сума тестів за 2 роки, 10 та 11 клас. Дійсно, відсоток завдань, які учні повинні були б вивчити за весняний період - невисокий. Але зараз в державі в принципі немає готовності адаптувати питання під реальну оцінку знань. Франція, Іспанія, США взагаліскасували випускні тести. Естонія звела до двох обов'язкових: математики і мови. Україна пішла найлегшим для чиновників шляху. Адже можна було організувати інші форми оцінювання, від дистанційних тестів до конкурсів на рішення кейсів", - зазначив Микола Скиба.
Tags:     школи      освіта      карантин      коронавірус      виші      чиновник

  • 25-06-24 -
    Новоспечені аспіранти-контрактники не матимуть відстрочки: МОН оновило правила вступу

  • 21-05-24 -
    Навчання з серпня й по суботам. У вузах, коледжах й училищах планують низку важливих змін

  • 21-01-24 -
    ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ РОЗРОБИЛИ РАМКУ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ: ЩО ВИВЧАТИМУТЬ І ЯК ЦЕ ДОПОМОЖЕ

  • 14-11-23 -
    Що буде із заочкою та НМТ? Головне про реформу системи освіти в Україні

  • 09-11-23 -
    Рада не скасовувала вступ на заочну форми навчання - депутат

  • 24-10-23 -
    Відміна "заочки" і не тільки. Для студентів в Україні готують кардинальні зміни

  • 17-10-23 -
    В Україні може зрости вартість навчання: зараз замало платять

  • 14-08-23 -
    Чи підуть українські діти в школи з 1 вересня: в Міносвіти розповіли про формат

  • 18-05-23 -
    Останній дзвоник 2023 року в Україні: у МОН визначилися з датою

  • 19-04-23 -
    Двері зачиняються: в Україні можуть заборонити чоловікам вступати до університетів

  • 19-02-23 -
    В українських школах хочуть запровадити нові предмети: "діти мають розбиратися..."

  • 09-02-23 -
    Вчені вважають незвичною циклічність землетрусів у Туреччині

  • 29-07-22 -
    Школи та вузи зможуть відновити очне навчання: які умови

  • 27-03-22 -
    З наступного тижня у Києві відновлюють дистанційне навчання у школах та вишах

  • 07-03-22 -
    Проведення пробного ЗНО 19 та 26 березня неможливе – УЦОЯО

  • 18-02-22 -
    Виклики для українських університетів: куди з них утікатимуть студенти?

  • 02-02-22 -
    Стадний: У Міносвіти не має повноважень скасовувати результати виборів ректора Могилянки

  • 17-12-21 -
    Оцінки у школах перетворюються в дивний карго-культ: фахівець запропонував рішення проблеми

  • 25-10-21 -
    Війни в українській освіті: чотири сценарії

  • 10-08-21 -
    Шкарлет: 1 вересня усі школи запрацюють у звичному форматі

  • 30-07-21 -
    The Economist прогнозує, як будуть виглядати різні рівні глобального потепління

  • 09-07-21 -
    В Україні з серпня запустять е-платформу для набору до вузів іноземних студентів

  • 04-07-21 -
    Як обрати університет, якщо любиш математику і фізику?

  • 23-06-21 -
    Вступна кампанія-2021. У Міносвіти роз'яснили етапи вступу

  • 25-05-21 -
    Наука в Україні: контролювати не можна заохочувати

  • 14-05-21 -
    Названо міста України, де школярам продовжать навчання влітку

  • 12-05-21 -
    Зеленський анонсував відкриття університету кібербезпеки

  • 12-05-21 -
    Апеляційний суд скасував рішення ОАСК про відміну нового правопису

  • 27-04-21 -
    Що не так з математикою в початковій школі?

  • 27-04-21 -
    Школярів звільнили від підсумкової атестації в 2021 році

  • 13-04-21 -
    Рада звільнила випускників від обов’язкової здачі ЗНО

  • 12-04-21 -
    Кабмін дозволив відкривати в Україні філії кращих іноземних університетів. Але російським - не можна

  • 19-03-21 -
    Школо, ми готові?

  • 24-02-21 -
    Резонанс із елементами паніки

  • 22-02-21 -
    Чи увірветься в стіни НАНУ вітер змін

  • 20-02-21 -
    Як обрати університет

  • 14-02-21 -
    Обіцянка-цяцянка

  • 11-02-21 -
    "Формуватиме учнів як адептів "русского мира": новий скандал із підручником з історії

  • 09-02-21 -
    Зеленський: Система професійно-технічної освіти в Україні фактично зруйнована

  • 08-02-21 -
    Школи під "ніж": навіщо в Україні скорочують 10-ті класи

  • 01-02-21 -
    В Україні розпочалася реєстрація на ЗНО-2021

  • 01-02-21 -
    Чому науковці мають прийти у школу

  • 25-01-21 -
    "Школярі вже за партами": у МОН розповіли про роботу освіти після локдауну

  • 22-01-21 -
    Україна перейде на High school як на Заході: ідея хороша, але як з реалізацією?

  • 20-01-21 -
    Що заважає українським університетам стати міжнародними?

  • 19-01-21 -
    Школа після локдауну: учням яких класів варто повернутися в режим офлайн

  • 15-01-21 -
    Шкільні канікули в Україні до кінця 2021 року: що потрібно знати і які корективи вніс локдаун

  • 23-12-20 -
    Українські школи перейдуть на електронні щоденники та журнали

  • 30-11-20 -
    Депутат розповіла, як виглядатиме школа для 5-річних дітей

  • 16-10-20 -
    Вступна кампанія-2021: подробиці

  • 10-10-20 -
    МОН закликає перейти на дистанційне навчання

  • 01-10-20 -
    Кабмін затвердив Державний стандарт базової середньої освіти

  • 25-09-20 -
    Zoom-лекціями відбутися не вдасться

  • 02-09-20 -
    На 30-му році Незалежності школи перейдуть на українську: нові мовні правила в освіті

  • 01-09-20 -
    Рекомендації до зарахування до ВНЗ отримали 79,2% вступників

  • 31-08-20 -
    Названо умову переходу шкіл на змішане навчання

  • 19-08-20 -
    Ляшко розповів, як працюватимуть школи у «червоній» зоні карантину

  • 17-08-20 -
    Перший дзвоник-2020: якими будуть нові правила навчання в умовах пандемії COVID-19

  • 13-08-20 -
    У Кабміні розповіли, як будуть вчитися діти з 1 вересня

  • 04-08-20 -
    Українці виявилися не готовими до введення дистанційного навчання – опитування

  • 30-07-20 -
    У МОН назвали новації вступної кампанії в цьому році

  • 15-07-20 -
    З 1 вересня школи в Україні можуть запрацювати у дві зміни

  • 11-07-20 -
    Зеленський підписав закон про пільговий вступ абітурієнтів з ОРДЛО

  • 07-07-20 -
    Рейтинг найкращих ВНЗ країни очолили навчальні заклади з Києва

  • 05-07-20 -
    У Міносвіти розробляють варіант комбінованої форми навчання при карантині

  • 03-07-20 -
    Діти з окупованих територій зможуть вступати до вузів без ЗНО

  • 25-06-20 -
    Діти стануть тупими дикунами: що кажуть батьки про онлайн-навчання

  • 18-06-20 -
    Рада разрешила отменить аттестацию школьников

  • 15-06-20 -
    Ляшко рассказал, что вариант полной отмены ВНО в этом году действительно рассматривается

  • 22-05-20 -
    Академія online запропонує систему обов'язкової шкільної освіти віддалено, - Кавилін

  • 22-05-20 -
    Коли в Україні проведуть пробне ЗНО: названо дати

  • 21-05-20 -
    Кембридж переходить на онлайн-навчання до 2021 року

  • 13-05-20 -
    Вступна кампанія 2020: що треба знати абітурієнтам

  • 06-05-20 -
    Навчальні заклади України не відкриються до осені

  • 05-05-20 -
    Навчальний рік в Україні завершиться дистанційно

  • 01-05-20 -
    Як подати документи у виші: в Міносвіти роз'яснила абітурієнтам процедуру

  • 30-04-20 -
    На додаткову реєстрацію на ЗНО Міністерство освіти виділило ще 2 тижні

  • 26-04-20 -
    Коли українських школярів відправлять на літні канікули: названо термін

  • 25-04-20 -
    Навчання в українських вишах і коледжах в умовах карантину: міністр дала важливі пояснення

  • 23-04-20 -
    У МОН розповіли, коли закінчиться навчання в школах
  •