Під час телефонної розмови президентів США та Росії піднімалося питання про українському питанні, який, по суті, став предметом торгу" для господаря Кремля. Такою думкою в ефірі "Ехо Москви" висловив російський журналіст Сергій Пархоменко, повідомляє Joinfo.ua.
"Якщо це торг, то Росія чудово знає, що вона хоче купити", — зазначив він.
Зокрема Кремль цікавить: невтручання США у питання Криму і його справи в Східній Європі, відмова від розширення Північноатлантичного альянсу (НАТО), відмова від введених санкцій проти Росії, скасування акту Магнітського, а також відмова від дій, які можуть сильно опустити ціну на нафту на світовому ринку "і всяке інше".
Зокрема, за інформацією Пархоменко, Москва вимагає від США невтручання в наземну операцію в Сирії. Обґрунтуванням цього, на його думку, є те, що, "мовляв, президент РФ Володимир, — ред.) Путін є, мабуть, єдиним президентом країни, яка має великий (великий) та сучасної (щодо сучасної) армією, яка може собі дозволити відправити своїх громадян на забій".
"Жодна європейська країна, і Сполучені Штати тим більше, не можуть безболісно для своїх політиків, безболісно для своїх президентів, прем'єр-міністрів і так далі відправляти своїх громадян на війну, тому що цих громадян там вбивають, а коли привозять назад труни з цими громадянами, це перетворюється в колосальну політичну неприємність, тому що виборці цього не люблять", — зазначив експерт.
У той же час Путін дозволяє собі робити такі речі. "Йому нічого за це не буде, його думка виборця не цікавить, — говорить політолог. — Ну, у всякому разі, він маніпулює цим м"Головне, що буде продавати Росія на цьому ринку, це: давайте ми вам влаштуємо в Сирії сухопутну операцію з участю наземних військ. Ви там будете літати бомбити, якщо захочете, а можна і без цього обійтися. Ну, якщо захочете — будь ласка, літайте, а ми будемо забезпечувати все це знизу: будемо охороняти ваші бази, будемо підтримувати сили ППО", — припустив він.
Однак, за його оцінкою, "у Росії немає мобільного ефективного контингенту розміром в 50 тисяч чоловік, який можна було б туди висунути", і саме цим пояснюється провал і відмова від донбаської операції, яка "починалася дуже жваво і дуже борзо, і було повне враження, що Росія збирається відібрати цей шматок України і забрати його собі, але в результаті все скінчилося тим, що довелося наймати бандитів і якийсь набрід і відправляти туди, а власне регулярних військ вирушила туди не багато, і довелося це приховувати".
"Як бачимо, це єдине, що вдається вигадати по частині ось цього самого, що Росія пропонує на продаж, і то виходить дуже погано, і то виходить дуже слабо", — резюмував експерт.
Нагадаємо, в ході вчорашнього першого телефонної розмови між Трампом і Путіним питання скасування санкцій не обговорювалося.ванням виборця абсолютно іншим способом, тому може собі дозволити — нічого страшного".