"Я подумав, що це найбільша дурість, яку я коли-небудь чув. Я не зрозумів, що це означає. Денацифікація? ... Я слухав це і думав: „Це найдурніша й непереконлива аргументація, яку ти міг придумати“. Я сидів і слухав, як він говорить про нацистів протягом восьми хвилин", – заявив Карлсон у підкасті журналіста Лекса Фрідмана.
На думку Карлсона, Путін сам вірить у те, що в Україні правлять "нацисти", проте навсправжки говорити про це неможливо, вважає журналіст.
"Я ненавиджу всі ці дискусії, тому що вони несправжні. Це просто ad hominem (логічна помилка, яка полягає в тому, що людина наводить аргументи не проти тез опонента, а проти її особистості. – TMT). Це просто спосіб асоціювати когось"зі злим режимом, який більше не існує", – наголосив журналіст.
Карлсон пояснив, що насправді під нацизмом мається на увазі націоналістичний рух початку XX століття Німеччині.
"Я сам антинацист. Але не існує жодного нацистського руху у 2024 році. Це просто спосіб називати людей злими. … Але називати їх (українців) нацистами – це, на мою думку, дитинство", – сказав журналіст.
Карлсон не виключив, що Путін мав на увазі націоналістичні рухи загалом, оскільки сам їх боїться через різноманіття народів Росії. Водночас журналіст погодився з Фрідманом, який заявив, що неонацисти в Україні становлять "маленький відсоток" населення і не мають "ніякої влади" та впливу на уряд президента Володимира Зеленського.
Карлсон також визнав, що якщо Путін назвав "денацифікацію" України головною метою війни на цей час, то бойові дії навряд чи закінчаться в найближчому майбутньому, оскільки тут відкривається простір для маніпуляцій, у тому числі російський президент може просто відмовитися від переговорів, пославшись на неможливість вести їх із "нацистами".
Загалом після інтерв'ю у Карлсона склалося враження, що Путін "не дуже добрий як піарник", оскільки "не вміє розповідати свою власну історію".
"Історія нинішньої війни в Україні – це розширення НАТО на схід, яке лякає росіян. … І я думаю, що це справді переконлива історія, бо це правда. Але він не розповів цю історію, він розповів якусь іншу, яку я не зовсім зрозумів", – зазначив журналіст.
Він також припустив, що на здатності Путіна адекватно сприймати реальність і формулювати свою позицію далася взнаки його глибока ізоляція під час пандемії коронавірусу.
"Він був закритий під час COVID-19, я знаю це, і мав справу тільки з двома чи трьома людьми. Це робить вас дивним, адже так важливо взаємодіяти з великою кількістю людей, щоб ваші погляди ставилися під сумнів. Це видно на прикладі лідерів, які надто довго перебувають при владі", – зазначив Карлсон.
Він нагадав, що Путін править уже 24 роки, і в цьому є негативні сторони.
"Одна з них – ви стаєте дивним і автократичним, ось чому у нас є обмеження по термінах. Не надто багато королів, які не божеволіють в старості", – резюмував Карлсон.